.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
دوشنبه, 5 فروردين 1398

عنوان : شورای عالی ترافیك شهرهای كشور به ریاست جمالی نژاد تشكیل شد
کد خبر : ۳۲۱۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ 
ساعت : ۱۲:۴:۴۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به ریاست دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس این شورا با سه دستور کار در وزارت کشور تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این جلسه که عصر روز چهارشنبه 25 مهرماه تشکیل شد، گزارشی در زمینه شرح خدمات مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه شهری و حومه ای ارایه و پس از بیان دیدگاههای حاضران در جلسه، مقرر شد این شرح خدمات به منظور لحاظ نظرات مطرح شده و پیشنهادهای دستگاهها به کمیته فنی شورای عالی ترافیک ارجاع داده شو و در جلسات آینده دوباره مطرح شود.

در ادامه این جلسه طرح اصلاح دستور العمل سرویس حمل و نقل دانش آموزان که از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تهیه شده بود ارائه و نحوه استفاده از علائم ممیزه و تجهیزات شناسایی ناوگان حمل و نقل دانش آموزان تصویب شد.

گفتنی است این طرح که سال 88 از سوی وزارت کشور ابلاغ شده، در اجرا با ابهاماتی مواجه بوده است و اصلاحیه آن از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تهیه و در این جلسه مطرح شد.

در ادامه این جلسه نیز، شهرداری تهران گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه های شهرداری برای کاهش آلودگی هوای این شهر ارائه شد و در ادامه از آغاز اجرای فاز دوم طرح کاهش (LEZ ) در پایتخت از ابتدای آبان ماه خبر دادند

همچنین مقرر شد جزئیات بیشتر این طرح در جلسه آتی شورای عالی ترافیک ارائه شود.

دکتر جمالی نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در خاتمه این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: شورای عالی ترافیک یکی از مهمترین مراجع اصلی تصمیم گیری و تصمیم سازی در کشور است.

وی یکی از اهداف مهم این شورا را حل مسائل ترافیکی کلانشهرها دانست و گفت به دنبال این هستیم که جلسات این شورا را به صورت منظم برگزار کنیم و اجرایی شدن مصوبات آن را پیگیری کنیم.

معاون جدید عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اولین حضور خود در این شورا، از پیگیری جدی دستگاههای عضو تشکرکرد.

جمالی نژاد درخصوص مصوبات این جلسه شورا نیز گفت: بررسی شرح خدمات مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه شهری و حومه ای از برنامه های این جلسه بود که که این موضوع باید در ذیل طرحهای جامع حمل و نقل که مربوط به شهرهای بزرگ است، دیده می شد که بحث و بررسی مفصلی در این خصوص داشتیم و مقرر شد که در کمیته فنی چکش کاری نهایی شود و دوباره در شورا مطرح شود.

وی در ادامه به دستورکار دوم این جلسه اشاره کرد و گفت: گزارش خوبی از شهرداری تهران به عنوان پایلوت طرح در خصوص اصلاح آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزان داشتیم. مباحثی در این راستا مطرح است که همواره مورد دغدغه بوده است و این موارد از سوی پلیس راهور مطرح و مقرر شد این موارد بدقت در اصلاحیه دیده شود.

جمالی نژاد درباره آخرین اقدامات شهرداری تهران در خصوص کاهش آلودگی هوا نیز گفت: آلودگی هوا خصوصا در فصل سرما یکی از مباحث جدی است که گزارشی از سوی شهرداری تهران در این راستا ارائه شد. در بحث معاینه فنی و کنترل آلایندگی خودروها اقدامات خوبی انجام شده است. همچنین دوربین های سطح شهر برای بررسی معاینه فنی خودروها آماده شده اند که با آغاز فاز دوم طرح کاهش (LEZ) از ابتدای آبان ماه تمام خودروها در سطح شهر تهران بررسی و در صورت نداشتن معاینه فنی روزانه مبلغ 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه شهرداری ها تنها یکی از نهادهای موثر در کاهش آلودگی هوا هستند، گفت: دستگاههای دیگر نیز باید به موازات شهرداریها اقدامات لازم را انجام دهند. شهرداری تهران و شهرداریهای کلانشهرها در این حوزه اقدامات خوب و موثری انجام داده اند و ما نیز پیگیر اجرای مصوبات و برنامه ها در این زمینه هستیم. البته نمی توان قول داد که همه مشکلات سالهای گذشته با اجرای این طرح بر طرف شود اما تلاش می کنیم این مشکلات کمتر شود.بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

DOURAN Portal V4.0.3.0

V4.0.3.0