.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
يکشنبه, 4 فروردين 1398

    /  6
رو عنوان : مرتضی ضامنی در سی و پنجمین مجمع عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:
عنوان : راهكارهای پیشنهادی برای تداوم طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در نظر گرفته شده است
کد خبر : ۴۳۳۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ 
ساعت : ۱۰:۳۵:۳۹

امتیاز :  ۱/۰۰ |  مجموع :  ۱

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، سی و پنجمین مجمع عمومی عادی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهر کشور بعد از ظهر جمعه مورخ 10 اسفند 97  با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، پوریا محمدیان یزدی مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک و دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، مسعود نصرتی جانشین رئیس سازمان و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مجید عبدالهی رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداري‌ها و دهياريهاي كشور، مرتضی ضامنی مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور ، مدیران سازمان‌های تاکسیرانی و حمل و نقل بار و مسافر شهرداری‌های کشور، توکلی عضو هیئت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران و جمعی از مسئولین حوزه حمل و نقل در شهر مشهد برگزار گردید.

مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در این مراسم بیان داشت: مهم ترین موضوعی که در حوزه تاکسیرانی مطرح است بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: تاکنون 74 هزار دستگاه تاکسی فرسوده از سیستم خارج شده  و 64 هزار جایگزین شده است  اما به واسطه برخی موارد همچون اینکه خودروساز آن سهمیه‌ای که باید به حوزه تاکسیرانی تخصیص دهد تخصیص نداده این مهم به سمت توقف این  پروژه مهم پیش رفته است.

وی گفت: اگر تا پایان سال 97 جایگزینی تاکسی‌های فرسوده صورت نگیرد ما با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

ضامنی بیان کرد: راهکارهای پیشنهادی برای تداوم طرح نوسازی ناوگان در نظر گرفته شده که می‌توان به  امکان تبدیل پلاک شخصی به تاکسی با شرایط مشخص و محدود کننده، امکان تبدیل پلاک تاکسی به شخصی ، اختصاص درصد مشخصی از تولیدات خودروسازان با قیمت مناسب برای طرح نوسازی، امکان مشارکت سایر شرکت‌های خودروساز در طرح نوسازی با خودروهای ارزان قیمت‌تر، راه اندازی سامانه یکپارچه نوسازی ناوگان (سین) و امکان واردات خودرو اشاره کرد.

ایشان به ساماندهی سرویس مدارس(سپند) اشاره و خاطر نشان کرد:  اپلیکیشین سامانه سپند، این اپلیکیسبن برای رصد و پایش بر خط دانش آموزان بر روی تلفن همراه طراحی شده و استفاده از آن برای رانندگان سرویس مدارس اجباری و برای والدین اختیاری می باشد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: ما متاسفانه در کشور هیچ سامانه‌ای نداشتیم که بتوانیم متوجه شویم که چه تعداد راننده داریم به همین دلیل سامانه جامع آماری راه اندازی شده و این اپلیکیشن هم اکنون آخرین مراحل خود را طی می‌کند و این سامانه، سامانه‌ای است که با ثبت احوال و مراکز معاینه فنی خودرو در ارتباط و متصل می‌کند.

 ضامنی  گفت: یک چالشی که امسال در حوزه رانندگان داشتیم بحث بیمه تامین اجتماعی این افراد بود اما این مهم با همکاری عزیزان مرتبط انجام شد.

وی تصریح کرد: به جهت طرح های حمایتی از رانندگان، در وهله اول بحث لاستیک ،حدود 130 هزار حلقه  لاستیک  برای تاکسی ها  توزیع شد که از این تعداد 51 هزار یک حلقه ای در تهران و مابقی در سایر شهرستان ها توزیع شد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار نمود: خدمات بیمه‌ای به عنوان یکی از نیازها مطرح بود که در یک فرایند بسیار خوب با قرض الحسنه مهر ایران و بیمه دانا و بدون کامزد بانکی و بدون مراجعه تا پنج سال این خدمات برای تاکسیرانان و رانندگان حمل و نقل عمومی تکرار خواهدشد.

ضامنی بیان کرد: موضوع آیین نامه ناوگان تاکسیرانی این گونه بود که به مشابه شخصی، رانندگان تاکسی باید 10 درصد اضافه هزینه بیمه پرداخت کند که به جهت حمایت از رانندگان دلایل توجیهی در کمیسیون اجتماعی مطرح شد و در نهایت این قول داده شد که این درصد اضافی نیز حذف شود.

این مسئول تصریح کرد: بسته حمایتی که دولت برای اقشار آسیب پذیر در نظر گرفته بود رانندگان از این مهم برخوردار نمی‌شدند که در نهایت با پیگیری‌های صورت گرفته بخشی از این راننده‌ها این مهم را دریافت کردند و مابقی راننده‌ها نیز از این بخش بهره‌مند خواهد شد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور بیان کرد: مسابقات فوتسال تاکسیرانی‌های کشور یکی از برنامه‌هایی بودکه برای نخستین بار انجام شد و یک شور و هیجانی به وجود آمد که این مهم برای برنامه‌های سال آینده وجود دارد.

ضامنی خاطر نشان کرد: نوسازی ، بیمه تامین اجتماعی، سامانه سرویس مدارس و ارائه خدمات بر خط، برگزاری مسابقات ورزشی، هنری و فرهنگی از جمله برنامه های سال 98  است.بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

DOURAN Portal V4.0.3.0

V4.0.3.0