پنج‌شنبه, 3 تير 1400

 • ساعت : ۹:۵۸:۲۲
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ 
 • کد خبر : ۱۱۷۷۴
بررسی بیمه رانندگان تاکسی در رادیو گفتگو:
بیمه رانندگان تاكسی در صف بی توجه‌ای - صوت
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به رادیو گفت‌وگو، گفت: لیست رانندگان بیمه شده تامین اجتماعی از سال 92 تا امروز فریز شده است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در ارتباط تلفنی با برنامه «صبح وگفتگو» با اعلام اینکه تاکسیرانی همچنان منتظر حرکتی از سوی تامین اجتماعی است، اظهار کرد: با حمایت های سازمان شهرداری و وزارت کشور ما تمام زیر ساخت های لازم را برای ارتباط برخط با تامین اجتماعی برقرار و لیست رانندگان را پالایش و ارسال نمودیم.

وی با اشاره به تهیه لیستی شامل اسامی افرادی که در حال استفاده از بیمه رانندگان هستند، افزود: این افراد پالایش شده‌اند که حدود 50درصد آنها در هیچ یک از بانک های اطلاعاتی رانندگان حضور ندارند.

ضامنی ادامه داد: بیمه رانندگان مشمول کلیه رانندگان حمل و نقل عمومی است که این افراد متقاضی، از رانندگان حمل و نقل عمومی هستند و بیمه شامل حال آن ها می شود.

وی از 50 درصد یارانه دولتی برای بیمه شدگان خبر داد و افزود: تا سال 92، لیست مذکور به روز و توسط وزارت کشور در اختیار تامین اجتماعی قرار داده می شد ولی از سال 92 اعلام شد لیست به سقف خود رسیده و اعتبارات دولتی اجازه اضافه کردن اسامی جدید را به لیست بیمه شدگان نمی دهد.

ضامنی گفت: ما لیست را با ناوگان حمل و نقل عمومی که هر ماه از سوخت استفاده می کنند مقایسه کرده و پالایش کردیم و لذا به شماری 50درصدی رسیدیم که یا از ابتدا به اشتباه وارد لیست و یا از سال 92 تا امروز، از حوزه حمل و نقل خارج شده اند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، اظهار کرد: در حال حاضر برای این افراد، اعتبار دولتی به حساب تامین اجتماعی واریز می شود و لذا اعتبار هزینه می شود و باید اتفاقی صورت گیرد تا سقف اعتباری موجود پس از حذف و اضافه، به رانندگان جامانده تعلق گیرد.

ضامنی شمار این لیست 50 درصدی را 200 هزار نفر تخمین زد و افزود: پیشبینی می کنیم با 80 درصد اعتبار تخصیص یافته به این افراد، بتوانیم کل ناوگان حمل و نقل سفرهای شهری را بیمه کنیم.

 

امتیاز :  ۴.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0