پنج‌شنبه, 3 تير 1400

 • ساعت : ۹:۲۸:۵۶
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ 
 • کد خبر : ۱۱۷۷۷
ضامنی خبر داد:
فوت بیش از 500 تاكسیران در اثر ابتلا به كرونا
ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور گفت: از شروع شیوع ویروس منحوس کرونا تا کنون بالغ بر 9500 نفر از رانندگان تاکسی به این ویروس مبتلا شده‌اند و متاسفانه بیش از 500 راننده تاکسی فوت نمودند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار داشت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سهم حمل و نقل عمومی در انتقال و توسعه چرخه کرونا ویروس بیش از 26 درصد می باشد، از این رو ستاد ملی مبارزه با کرونا رانندگی حمل و نقل عمومی را از مشاغل در معرض خطر ابتلا به این ویروس شناسایی کرد و ضمن اعمال محدودیت‌هایی در این حوزه از جمله کاهش تعداد مسافر و جداسازی کابین راننده، الزاماتی همچون استفاده مستمر از لوازم ایمنی و ضد عفونی مکرر ناوگان را نیز تصویب و ابلاغ نموده است.

وی ادامه داد: علیرغم رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در این بخش، ولیکن به علت تماس مستمر رانندگان با مسافرین، شاهد افزایش ابتلای فعالین این عرصه به کرونا و متاسفانه فوت روبه رشد تعدادی از رانندگان مبتلا هستیم.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور در این رابطه خبرداد: از ابتدای شیوع پاندومی کرونا در کشور، تا کنون بالغ بر 9500 نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد متاسفانه بیش از 500 نفر فوت نموده‌اند.

وی اذعان داشت: با تاکید بر حساسیت و ضرورت ارائه خدمات توسط ناوگان تاکسیرانی در کشور و با هدف قطع زنجیره کرونا، بدنبال پیگیری‌های صورت گرفته، رانندگان فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس اعلام وزارت بهداشت در اولویت سوم دریافت واکسن کرونا قرار گرفته‌اند، ولیکن با توجه به روند صعودی ابتلای رانندگان در موج چهارم کرونا در خواست ما تسریع در اجرای طرح واکسیناسیون رانندگان در کمترین زمان می‌باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0