پنج‌شنبه, 11 آذر 1400

 • ساعت : ۱۲:۱۱:۱۰
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ 
 • کد خبر : ۱۱۸۰۶
طی آئینی با همکاری اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و پلیس راهور ناجا :
رانندگان نمونه ترافیكی تاكسی خانم و آقا تجلیل شدند
معاون وزیر کشور در همایش تجلیل از رانندگان نمونه گفت: رانندگان نمونه می توانند به عنوان بازوان توانمند راهور و وزارت کشور فعالیت کنند همچنین ما در کنار این افراد می توانیم به بقیه رانندگان هم آموزش دهیم.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، هم زمان با هفته نیروی انتظامی، از 41 راننده نمونه ترافیکی از جمله رانندگان تاکسی آقا و خانم طی آئینی در مرکز همایش‌های ستاد راهور ناجا با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور، تیموری معاون وزیر راه و شهر سازی، سرهنگ امیدوار رئیس پلیس راه کشور، سرهنگ حسین رمضانی معاون اجرایی پلیس راهور ناجا، محمدیان  مديركل دفتر حمل و نقل و ترافيك و دبيرشوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور، مرضیه حصاری مديركل دفتر حمل و نقل عمومي و ترافيك شهري سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تجلیل بعمل آمد.

بر پایه این گزارش رانندگان نمونه ترافیکی تاکسی آقا و خانم توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به  پلیس راهور ناجا معرفی و پس از بررسی سوابق از جمله عدم خلافی، عدم نمره منفی، حسن اخلاق و چند آیتم دیگر برگزیده گردیدند.

در بخش بانوان راننده در حوزه تاکسیرانی خدیجه شکرایی، زهره نیازی و صدیقه نیکجه فراهانی از تاکسیرانی تهران و در بخش آقایان راننده تاکسی حجت اله امرایی از اسلامشهر، سید حسن حسینی از قرچک و داود رستمی از اندیشه و همچنین در بخش رانندگان حمل و نقل درون شهری (اتوبوسرانی) کمال شهیری تبریزی و محمد عبد الملکی از ملارد و روح اله تاجیک کاظم آبادی از ورامین بعنوان رانندگان نمونه ترافیکی تجلیل گردیدند.

مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور در حاشیه همایش تجلیل از رانندگان نمونه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از موضوعات شورای عالی ترافیک بحث تلفات جاده‌ای است که متاسفانه آمار و ارقام علی رغم زحمات همکاران عدد قابل قبولی نیست.

وی ادامه داد: در سال بیش از ۱۶ تا ۱۷ هزار کشته در تصادفات رانندگی داریم که عدد بسیار بالایی است و باید همه دستگاه‌ها همراه هم باشند تنها یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند  و یقینا حضور رانندگان نمونه می‌تواند بسیار موثر باشد.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: رانندگان تاکسی و اتوبوس باید در حوزه ترافیکی نمونه باشند و به عنوان سفیران سیار فعالیت کنند ما در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری ورود پیدا کردیم تا این آمار تصادفات را کم کنیم و در جلسات آتی انشالله از تجارب این رانندگان نمونه کمک بگیریم.

وی گفت: رانندگان نمونه می توانند به عنوان بازوان توانمند راهور و وزارت کشور فعالیت کنند همچنین ما در کنار این افراد می توانیم به بقیه رانندگان هم آموزش دهیم.

لزوم همکاری تمامی دستگاه‌ها برای کاهش تصادفات

سرهنگ حسین رمضانی معاون اجرایی پلیس راهور ناجا نیز در این همایش اظهار کرد: ما امروز در هفته نیروی انتظامی قرار داریم که این مناسبت را به تمام همکاران و خانواده‌های آن‌ها تبریک عرض می‌کنم یکی از برنامه‌های اصلی پلیس راهور تجلیل از نمونه‌های ترافیکی است که بخش عمده ای از ترددهای جاده‌ ای و درون شهر را ناوگان‌ عمومی به عهده دارند.

وی ادامه داد: ما باید در تمام استان‌های سراسر کشور این مراسم را اجرا کنیم و رانندگانی که در یک سال گذشته فاقد هرگونه تخلف رانندگی بودند را انتخاب  و معرفی کنیم.

سرهنگ رمضانی تصریح کرد: در حوزه تصادفات، سالیانه بین ۱۶ تا ۱۷ هزار نفر مردم عزیز جان خود را در اثر تصادفات از دست می‌دهند و بیش از ۳۴۵ مجروح می‌شوند که خسارت‌های مالی آن‌ها زیاد است و یک سازمان برای کاهش این اتفاق نمی‌تواند کاری کند.

وی یادآور شد: ۳۳ سازمان نقش کاهش تصادفات را دارند و باید ما بیش از گذشته فرهنگ سازی کنیم و رسانه باید چند برابر قبل همکاری‌های خوبی با پلیس راهور داشته باشد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  6.0.9.0
  V6.0.9.0