پنج‌شنبه, 11 آذر 1400

 • ساعت : ۰:۴۷:۳۷
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ 
 • کد خبر : ۱۱۸۱۴
معاون وزیر کشور در سی و هفتمین مجمع عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:
دولت اراده‌ بسیار قوی در ساماندهی حمل ونقل عمومی دارد
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: دولت با تشکیل یک قرارگاه، اراده بسیار قوی خود را در ساماندهی امور مربوط به حمل و نقل عمومی نشان داده است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از خبرنگار ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز چهارشنبه در سی وهفتمین مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور افزود: در دولت سیزدهم اراده قوی و عمیقی در زمینه ساماندهی امور مربوط به حمل و نقل عمومی وجود دارد و به همین منظور هم قرارگاهی در وزارت کشور برگزار شده است.

وی ادامه داد :در این قرارگاه علاوه بر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، مباحث اعتباری و تامین منابع نیز مطرح است و اگر حتی راهی را در این زمینه ندیدم راه را می سازیم.

جمالی نژاد افزود: در این قرارگاه همه استان ها می توانند شرکت و پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد: خبر خوب این است که با تغییر دولت و با حضور دکتر وحیدی در وزارت کشور، اراده ایشان در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بسیار قوی و عمیق است و در این خصوص نیز جلسات زیادی برگزار شده که بنده این موضوع را مبارک می‌دانم.

جمالی نژاد با بیان اینکه شرایط خاص و کرونا و همینطور نوسانات قیمت بر نوسازی تاکسی اثر گذاشته، گفت: در این قرارگاه در وزارت کشور، در زمینه نوسازی تاکسی اتوبوس و حمل و نقل انبوه و همینطور موضوعات مربوط به پسماند در جلسات هفتگی برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: اما علاوه بر برگزاری این جلسه ها در قرارگاه، همت دست اندرکاران و پیگیری و مطالبه امور توسط آنها نیز در این زمینه بسیار مهم است.

جمالی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: باید مجموعه حمل و نقل عمومی و به ویژه رانندگان تاکسی را توانمند کنیم زیرا آنان از خانواده‌های مظلومی هستند و نیاز است در جلساتی مانند جلسات مجمع عمومی برای آنها اندیشه ورزی شود.

وی تصریح کرد: فعالیت رانندگان تاکسی بسیار مهم است و در مواردی مانند رضایتمندی عمومی و تامین امنیت نقش مهمی دارند، بنابراین باید از آنها پشتیبانی شود و بنده هم به عنوان یک سرباز در وزارت کشور از رانندگان حمایت می کنیم.

بیمه رانندگان تاکسی از ماه جاری اجرایی می شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: بیمه رانندگان تاکسی از ماه جاری اجرایی می شود و در این طرح رانندگان واقعی بیمه خواهند شد و در مباحث مربوط به نوسازی تاکسی هم وظیفه است که تسهیلاتی در این زمینه تخصیص یابد.

وی با یان اینکه بیش از سه سال است که در وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها انجام وظیفه می‌کنم و با شرایط خاص و ویژه روبرو بوده‌ام، گفت: دو  سال که درگیر کرونا بودیم و قبل از آن هم با مسائل و مشکلات مربوط به وقوع سیل مواجه بودیم.

جمالی نژاد افزود: در این مدت در سیل هایی که جاری شد ۱۶۵ هزار واحد مسکونی آسیب و خسارت دیدند اما انصافاً همه پای کار آمدند و قرار گاه وزارت کشور در یک بازه زمانی کوتاه در یک و نیم سال بازسازی و نوسازی ها را انجام داد.

وی درمورد شیوع ویروس کرونا نیز در دو سال گذشته گفت: قرارگاه کرونا در وزارت کشور اقدامات بسیار خوبی و همینطور جلسات زیادی را برگزار کرد و  در این زمینه وزارت کشور کارنامه موفقی دارد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  6.0.9.0
  V6.0.9.0