پنج‌شنبه, 5 خرداد 1401

 • ساعت : ۱۰:۵۶:۹
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ 
 • کد خبر : ۱۱۸۴۸
با شرکت مدیران عامل و کارشناسان اجرایی حمل و نقل عمومی کشور:
برگزاری اولین دوره آموزشی قوانین و مقررات حوزه تاكسیرانی در سال 1401
اولین دوره آموزشی حضوری قوانین و مقررات حوزه تاکسیرانی در سال 1401 با شرکت مدیران عامل و کارشناسان اجرایی سازمان‌های حمل و نقل بار و مسافر و مدیریت تاکسیرانی‌‌های کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، اولین دوره آموزشی حضوری قوانین و مقراررت حمل و نقل عمومی تاکسیرانی ویژه مدیران عامل و کارشناسان اجرایی سازمان‌های حمل و نقل بار و مسافر و مدیریت تاکسیرانی‌‌های کشور در سال جدید روز سه شنبه 20 اردیبهشت 1401 با حضور اسمعیل زیارتی رئیس مرکز راهبردی و آموزشی شهری و روستایی و مرضیه حصاری مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در سالن جلسات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد.

حصاری مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به لزوم توجه به مقوله آموزش و بروز رسانی قوانین و مقررات تاکید داشتند.

زیارتی رئیس مرکز راهبردی و آموزشی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز بر لزوم آموزش چه در بین مدیران و کارشناسان و چه در بین رانندگان تاکید و محورهای آموزشی را به 12 بخش تقسیم نمود.

زیارتی افزود: در دنیای امروز رشد و توسعه روزافزون و فزاینده علم و تکنولوژی، اغلب بخش‌ها و ابعاد زیستی بشر از جمله حمل و نقل را تحت تاثیر قرار داده است و مدیریت شهری کارآمد و مطلوب بایستی تمامی پیش‌بینی‌ها و تمهیدات لازم را برای مواجهه مطلوب، موثر و کارآمد با آن را از پیش اتخاد نماید. یکی از ملزومات مدیریت مطلوب و کارآمد در حوزه‌ی حمل و نقل از جمله تاکسی، آشنایی و اشراف تمامی عوامل مرتبط با آن از جمله؛ عوامل مدیریت و راهبری، رانندگان و فعالین این عرصه و حتی شهروندان، با قوانین و مقررات، دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های مرتبط است.

ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مدرس اولین دوره آموزشی در سال 1401اظهار داشت: در راستای اجرای بند 2 از ماده 7 اساسنامه مصوب اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مبنی بر برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای مدیران و کارکنان سازمان‌های عضو و همچنین در ادامه وبینارهای آموزشی سال گذشته با هماهنگی مرکز راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اولین دوره آموزشی به صورت حضوری در سال جدید برگزار گردید.

وی افزود: این دوره ویژه مدیران عامل، معاونان و کارشناسان اجرایی سازمان‌های حمل و نقل بار و مسافر و مدیریت و نظارت تاکسیرانی‌های شهری کشور با عنوان" قوانین و مقررات حمل و نقل عمومی-تاکسیرانی" تشکیل گردید.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور بیان داشت: رویکرد اتحادیه به باز آموزی و بروز بودن مدیران و کارشناسان به قوانین حوزه تاکسی می‌باشد که در این راستا در دوران بحران بیماری کرونا که امکان حضوری شرکت کنندگان در این دوره‌ها وجود نداشت 11 دروه آموزشی بصورت غیر حضوری را برگزار نمودیم.

وی گفت: امسال هم با توجه به اهداف و برنامه‌های تدوین شده تا پایان سال 12 دوره آموزشی جهت تمامی رده‌های شغلی حوزه تاکسیرانی اجرا خواهد شد.

ضامنی در روند ارائه مطالب آموزشی در جمع شرکت کنندگان با اشاره به چاپ کتاب جدید این اتحادیه بیان داشت: کتاب حاضر که با عنوان" جایگاه تاکسی در قوانین حمل و نقل مسافر درون شهری" توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با همکاری مرکز راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و همچنین سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد در فروردین 1401 به چاپ رسید.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  6.0.9.0
  V6.0.9.0