شنبه, 8 بهمن 1401

 • ساعت : ۲۳:۵۰:۳۵
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ 
 • کد خبر : ۱۱۸۸۷
به بهانه روز ملی حمل و نقل:
حمل نقل عمومی یك حرفه و هم یك هنر است كه در تلاش برای خلق یك سفر كامل شهری
حمل و نقل عمومی و در دل آن حوزه تاکسیرانی یکی از مهمترین ارکان جابه جایی مسافر در حمل ونقل عمومی به شمار می آید . فعالان این عرصه را به جرأت می توان از بی‌ریاترین و با هنرترین افراد جامعه در جهت خدمت رسانی به مردم دانست.

26 آذر یاد آور فرمان امام خمینی(ره) است که در سال 1362 در زمینه حمل و نقل صادر گردید و درنتیجه  برای آگاهی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه صنعت حمل و نقل و  قدردانی از فعالان این حوزه ، شورای فرهنگ عمومی کشور این روز را  به عنوان روز حمل و نقل نام گذاری نمود.

شاید بتوان حمل و نقل عمومی را از منظر دیگری نیز مورد بررسی قرار داد، از جایگاه هنری آن.

در مراسم افتتاحیه 2019 اجلاس جهانی حمل و نقل عمومی که توسط انجمن بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) برگزار شده ، در حرکت و اقدامی نو ، حمل ونقل عمومی را با عنوان " هنر حمل و نقل عمومی " مطرح نموده است. موضوعی که در بردارنده مضامینی چون هنر، هیجانی ، اتصال (ارتباط)، شاهکار،  انسان،  نوآوری ، شکوه و عظمت بوده  و در تلاش برای خلق یک سفر کامل شهری است .

حمل و نقل عمومی  و در دل آن حوزه تاکسیرانی یکی از مهمترین ارکان جابه جایی مسافر در حمل ونقل عمومی به شمار می آید . فعالان این عرصه را به جرأت می توان از بی‌ریاترین و با هنرترین افراد جامعه در جهت خدمت رسانی به مردم دانست.

پر بیراه نیست اگر حمل و نقل عمومی را هم یک حرفه و هم یک هنر نیز معرفی نمائیم. هنر در این عرصه رفتن از یک نقطه به نقطه دیگر نیست ، هنر خلق ارتباط ، هنر انتقال تجربیات و هنر ایجاد یک تجربه به یادماندنی برای مسافران آن روز

"بیست و ششم آذر ، روز ملی حمل و نقل به تمام فعالان این حوزه بخصوص خانواده بزرگ تاکسیرانی گرامی باد".

روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور

 

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  6.0.9.0
  V6.0.9.0