شنبه, 8 بهمن 1401

 • ساعت : ۱۳:۲۷:۳۱
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ 
 • کد خبر : ۱۱۸۹۱
بمناسبت هفته حمل و نقل صورت گرفت:
تكریم از خانواده معزز تاكسیران شهیدان مذهب شناس
همزمان با هفته حمل و نقل رئیس حراست سازمان شهرداری و دهیاریهای کشور و مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور ، با حضور در منزل خانواده معزز شهیدان رضا و علی مذهب شناس از شهدای راننده تاکسی دیدار و با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور، همزمان با هفته حمل و نقل، مهدی نصیر پور رئیس حراست سازمان شهرداری و دهیاریهای کشور، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانیهای شهری کشور و ترکمن مسئول امور ایثار گران سازمان تاکسیرانی شهر تهران، با حضور در منزل خانواده معزز شهیدان رضا و علی مذهب شناس از شهدای راننده تاکسی دیدار و با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

در این دیدار صمیمی همسر و مادر شهیدان و همچنین فرزند و بردار شهیدان مذهب شناس که خود از جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس است با ذکر خاطراتی از شهیدان گرانقدر، حضور مسئولان را موجب دلگرمی خانواده شهدا دانستند.

نصیری پور در این دیدار صمیمی اظهار داشت: اگر استقامت و شجاعت شهدا نبود اکنون این آرامش را نداشتیم و باید مردم و ملت ما قدرشناس شهدا و خانواده معظم شهدا باشند، انقلاب اسلامی به برکت خون شهیدان به جایگاه والایی رسیده و اکنون خانواده شهیدان سرمایه های انقلاب هستند.

وی دیدار با خانواده شهدا را روحیه‌بخش دانست و افزود: حضور در کنار خانواده شهدا توفیق الهی برای مسئولان و خدمتگزاران نظام است و امروز آرامش حاکم بر جامعه را مدیون قطره قطره‌‌های خون شهدا هستیم.

ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار داشت: برای ما باعث فخر و مباهات است که در حوزه حمل و نقل عمومی شهری عزیزانی فعالیت مینمایند که در دفاع از میهن عزیزمان ایران اسلامی با جان نثاری و ایثار پا به عرصه میدان نهادند.

وی افزود: امروز قدردانی از شهیدان و استمرار راه آنها، وظیفه همه ما است و اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور همواره در راه خدمت به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکرده و خدمت به جامعه مخصوصاً خانواده های معظم شهداء و ایثارگران را برای خود افتخار می داند. و دست بوس پدران و مادرانی هستیم که ثمره و هستی خود را فدای اسلام و انقلاب نمودند.

شهید رضا مذهب شناس در سال 1315 در محله مولوی تهران متولد شد. این شهید والا مقام 25 سال به عنوان تاکسیران شاغل بوده و در سال 1360 وارد جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و حضور در عملیات والفجر مقدماتی، والفجر 8 و کربلای 5 را در کارنامه توفیقاتش ثبت کرد و در نهایت در 3 اسفند 1364 در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

شهید علی مذهب شناس فرزند شهید رضا نیز در عملیات والفجر 3 و قبل از شهادت پدر به آسمان شهادت پر کشید. همچنین دیگر پسر خانواده محمد رضا مذهب شناس از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و شاغل به شغل پدر، تاکسیران می‌باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  6.0.9.0
  V6.0.9.0