جمعه, 26 مهر 1398

 • ساعت : ۱۴:۵۹:۵۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ 
 • کد خبر : ۳۲۲۰
جمالی نژاد: دغدغه رییس جمهور در نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری باید دغدغه تك تك مدیران باشد

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور با اشاره به اينكه از زمان اجراي طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای ودرون شهری در بهمن 96 به دست رئيس جمهوري تاكنون يك دستگاه اتوبوس هم وارد ناوگان حمل و نقل عمومي شهري نشده، گفت: دغدغه رييس جمهور محترم در نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری بايد دغدغه همه مسئولان باشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مهدي جمالي نژاد كه در جلسه هماهنگي طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای ودرون شهری در جمع مسئولان دستگاه هاي مرتبط و خودروسازان مشاركت كننده در طرح سخن مي گفت، اظهار كرد: انتظار داريم با توجه به فرسوده بودن بخش هايي از ناوگان اتوبوسراني شهري و ضرورت اجراي برنامه هايي براي كاهش آلودگي هوا در شهرها بويژه در كلانشهرها و احترام به حقوق شهروندان؛ تمامي دست اندركاران امر و دستگاهها در موضوع توسعه حمل و نقل عمومي شهري همكاري وهمفكري كافي داشته باشند.

وي اضافه كرد: لازم است بجاي اولويت دادن به تامين هزينه هاي درمان امراض و بيماريهاي ناشي از آلودگي هوا يكبار به حذف علل بيماريها كه بسيار ساده تر و موثرتر و كم هزينه تر است، اقدام كرد و در كنارش سلامتي و جان هموطنان را حفظ نمود.

وي افزود: بايد موانع پيش روي دستور رييس جمهوري در خصوص نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهري، كه از مشكلات اصلي شهرداري ها و از انتظارات مردم از مديريت شهري است، در جلسات تخصصي و با حضور دست اندركاران امر بدرستي شناسايي و براي برطرف نمودن آنها برنامه ريزي نماييم و ما در سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور ميزبان مستمر اين جلسات خواهيم بود.

جمالي نژاد افزود: پس از مشخص شدن مشكلات اصلي و علل تحقق نيافتن نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهري آنها را از سوي وزارت كشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت در اسرع وقت به رئيس جمهوري محترم منعكس خواهيم كرد.

در اين جلسه دفتر حمل و نقل عمومي و ترافيك شهري سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ايدرو )گزارشي از اقدامات صورت گرفته و آخرين وضعيت نوسازي ناوگان شهري ارايه نمودند.

در ادامه نمايندگان سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور و معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران برخي مسائل و مشكلات پيش روي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي شهري درارتباط با طرح مذكور را عنوان نمودند كه مهمترين آنها عبارت بود از: ناديده گرفتن ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومي درونشهري در اين طرح تاكنون و عدم صدور گواهي مسدود ارزي براي واردات اتوبوس هاي درونشهري، وجود مشكل در تامين سرمايه در گردش توليدكنندگان اتوبوس، عدم تخصيص ارز دولتي در پرداخت سهم شهرداري ها براي نوسازي ناوگان كه منجر به افزايش شديد قيمت ناوگان شده و به دليل مشكلات مالي شهرداري ها اجراي طرح را با مشكل مواجه كرده است.

در اين جلسه كه به ميزباني سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور تشكيل شد، نمايندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازي، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ايدرو )، وزارت اقتصاد و دارايي، بانك مركزي و بانك هاي عامل، صندوق توسعه ملي، شهرداري تهران و خودروسازان مشاركت كننده در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و درون شهری حضور داشتند.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0