جمعه, 26 مهر 1398

 • ساعت : ۱۱:۲۹:۴۹
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ 
 • کد خبر : ۴۳۳۷
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های:
فعالیت تاكسی‌های اینترنتی را نمی توان متوقف كرد
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: نمی توان از فعالیت تاکسی های اینترنتی جلوگیری کرد بلکه باید خدمات ناوگان تاکسیرانی را بیشتر کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا، مسعود نصرتی جانشین رئیس سازمان و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور روز جمعه در مراسم رونمایی از سیستم هوشمند تاکسی بیسیم مشهد افزود: مردم باید قدرت انتخاب داشته باشند.
وی اظهار داشت: شهروندان هنوز به تاکسی‌های زرد شهری اطمینان دارند لذا باید این تاکسی‌ها برای رقابت با تاکسی‌های اینترنتی تجهیز شوند.
نصرتی گفت: مدیران حمل و نقل کشور در حال توانمند کردن خطوط تاکسیرانی با حرکت به سوی استفاده از تکنولوژی‌های جدید هستند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: با وجود تاکسی های اینترنتی باید تصمیم جدی در زمینه نحوه سرویس دهی تاکسیرانی بگیریم.
خلیل الله کاظمی افزود: سرویس دهی تاکسی‌ها به صورت سنتی در فضای امروز پاسخگو نیست، در مقابل فعالیت گسترده تاکسی‌های اینترنتی با نرم افزارهای موبایل، ما هنوز با سیستم سنتی کار می‌کنیم.
وی اظهار داشت: این در حالی است که یکی از مراکز فعال تاکسی اینترنتی در مشهد 60 هزار خودرو را زیر پوشش دارد ولی ناوگان تاکسیرانی مشهد با 13هزار دستگاه تاکسی در مشهد فعالیت می‌کند.
این مسئول گفت: باید به سوی استفاده از نرم افزارها و سیستم هوشمند و اینترنتی حرکت کرد و هرچه زودتر از سرویس دهی سنتی فاصله گرفت.
مدیرعامل مدیریت و نظارت برتاکسیرانی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: روزانه یک میلیون و 300 هزار مسافر در شهر مشهد جابه جا می شوند که بسیاری از این جابه جایی ها توسط ناوگان تاکسیرانی انجام می‌شود.
سید مهدی علوی مقدم افزود: در راستای ارتقای کیفیت تاکنون پنج هزار دستگاه تاکسی فرسوده در مشهد نوسازی شده و با توجه به اینکه میانگین عمر تاکسی ها 5.7 سال است هر سال یکهزار و 400 دستگاه تاکسی فرسوده می‌شود لذا باید روند نوسازی ادامه داشته باشد.
وی اظهار داشت: چهار شرکت تاکسی بیسیم در مشهد فعال هستند که یکی از آنها امروز اقدام به راه اندازی سیستم هوشمند کرده است.
13
هزار و 250 دستگاه تاکسی در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد فعالیت دارد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0