جمعه, 26 مهر 1398

 • ساعت : ۱۱:۱۹:۳۵
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ 
 • کد خبر : ۴۳۴۰
    /  5
با حضور مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در مشهد:
مراسم رونمایی از اپلیكیشن سامانه پایش ناوگان دانش آموزی صورت گرفت
مراسم رونمایی از اپلیکیشن سامانه پایش ناوگان دانش آموزی « سپند» با حضور مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور و بدعوت دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، بدعوت دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی، افتتاحیه اتاق فکر انجمن اولیا و مربیان و رونمایی از اپلیکیشن سامانه پایش ناوگان دانش آموزی « سپند» با حضور مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، وحید قربانی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی، قاسم علی خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید مهدی علوی مقدم مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد و جمعی از اولیا و مربیان در دبیرستان مشکات صورت پذیرفت.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور سامانه پایش ناوگان دانش آموزی «سپند» را طرحی خواند که توسط همکارانش در قالب ملی تهیه شده و در توضیح آن بیان داشت: از آنجائیکه در حوزه حمل و نقل دانش آموزان فعالیت‌ها به شکل سنتی انجام می‌شد و مجموعه‌های مرتبط همچون شهرداری‌ها، آموزش و پروش و به ویژه خانواده‌هایی که از خدمات بهره مند می‌شدند با چالش‌های جدی مواجه بوده و نارضایتی عمومی را به دنبال داشت؛ سال گذشته برابر با  تکلیفی قانونی وزارت کشور، سامانه‌ای به منظور پایش حمل و نقل دانش آموزان تهیه شد تا فعالیت کلیه خدمات مربوط به حمل و نقل دانش آموزان مورد بررسی و پایش قرار گیرد که مجری آن اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور انتخاب شد و سال تحصیلی جدید این سامانه کار خود را آغاز نمود و 30 درصد از جامعه شهری در این سامانه ثبت شدند.

وی عمده ترین وظیفه سامانه سپند را سنجش اقدامات و تکالیف حوزه حمل و نقل در رابطه با دانش آموزان در شهرها برشمرد و گفت: بر اساس سپند مجموعه اقدامات و تکالیف قانونی حوزه حمل و نقل دانش آموزی که  به عهده شهرداری‌ها و آموزش و پرورش است، پایش می‌شود به گونه‌ای که هر مرحله مشخص گردد مجموعه مورد سوال چگونه تکالیفش را انجام داده است.

مرتضی ضامنی با بیان اینکه مرجع استاندارد بودن و یا نبودن خودروهای سرویس مدارس، سازمان استاندار است اظهار داشت: قاعدتا هر خودرویی که در کشور شماره گذاری می‌شود استاندارد لازم را دارد اما اینکه آیا هر خودرویی می‌تواند سرویس مدرسه باشد یا نه، ما با استانداردهای بین المللی فاصله‌ای بسیار داریم. در اغلب کشورهای دنیا سرویس مدارس دارای استاندارد و استحکام متفاوت و مقاومی هستند که حتی ظاهری متفاوت نیز دارند ولی در ایران شرایط اینگونه نیست، که ما در گام اول با راه اندازی سامانه سپند  در پی ساماندهی هوشمند سرویس مدارس هستیم.

این مسئول به تشریح تکالیف دستگاه‌های اجرایی در سامانه سپند پرداخت و خاطر نشان کرد: از تکالیف شهرداری‌ها انتخاب خودرو مناسب و راننده استاندارد و مناسب است و مدارس نیز مکلف به استفاده از ناوگان مورد تائید شهرداری‌ها هستند که قبلا این موارد رعایت نمی‌شد و مدارس اغلب اقدام به عقد قرارداد با برخی از افراد غیر می‌نمودند.

مرتضی ضامنی افزود: به منظور آسودگی  خاطر خانواده‌ها و استفاده از ظرفیت نظارتی آن‌ها، اپلیکیشنی را طراحی نموده و در اختیار خانواده‌ها قرار دادیم تا آن‌ها  فعالیت و نقل و انتقال فرزندان خود را رصد کنند.

شایان ذکر است که در این مراسم کارشناسان حوزه سپند اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به آموزش و آشنایی با نحوه‌ی کار با این اپلیکشن به خانواده‌ها و اعضای انجمن اولیا و مربیان پرداختند.

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۴

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0