سه‌شنبه, 28 خرداد 1398

 • ساعت : ۸:۲۱:۱۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ 
 • کد خبر : ۴۳۸۲
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور:
پیشنهاد خودروهای كاركرده جایگزین تاكسی های فرسوده
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: به دلیل انباشت تاکسی های فرسوده طبق پیشنهادی قرار است خودروهای کارکرده جایگزین تاکسی های فرسوده شوند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا پیرامون نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی اظهار داشت: راهکارهای متعددی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی ارائه شده است و بر اساس تجربه ای که در سال های گذشته برای ساماندهی مسافربران شخصی داشتیم، مسافربران شخصی که تمایل به داشتن تاکسی داشتند و ثبت نام می کردند، در صورتی که خودرو آنها تایید می شد، بعد از گذراندن مراحل اداری و تغییر رنگ، خودروهای آنها تبدیل به تاکسی شد.

وی ادامه داد: با توجه به انباشت تاکسی های فرسوده و مشکلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی، یکی از پیشنهادهای ما این است که از این تجربه برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری گفت: در این پیشنهاد قرار است خودروهای شخصی که کمتر از سه سال عمر و کمتر از 100 هزار کیلومتر پیمایش دارند و مورد تایید شورای ترافیک هستند، توسط رانندگان تاکسی خریداری و جایگزین تاکسی فرسوده شوند تا بعد از گذراندن مراحل اداری و تغییر رنگ وارد ناوگان تاکسیرانی شوند.

ضامنی افزود: طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از بهمن‌ سال 1394 طی یک همکاری مشترک میان سازمان مدیریت و برنامه، بانک‌های عامل، وزارت کشور و گمرک آغاز شد. برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی قرار شد که 90 هزار تاکسی نوسازی شود اما به مرور که طرح نوسازی جلوتر رفت، در حوزه بانکی مشکلاتی به وجود آمد و در نهایت گرانی بیش از اندازه خودرو به توقف طرح نوسازی تاکسی ها منجر شد.

این مسئول تاکید کرد: این روش ها جوابگوی انباشت تاکسی های فرسوده نیست و اگر تمهیدات لازم از جمله افزایش میزان تسهیلات با شرایط آسانتر پرداخت اقساط فراهم نشوند، بخش عمده ای از رانندگان تاکسی ها توانایی ادامه روند نوسازی خودروهای خود را نخواهند داشت.

امتیاز :  ۴.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0