سه‌شنبه, 28 خرداد 1398

 • ساعت : ۱۴:۵۰:۳۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ 
 • کد خبر : ۴۳۸۵
ضامنی در گفتگو با رادیو گفتگو:
بازرسان شهرداری به دنبال شناسایی رانندگان متخلف هستند
مرتضی ضامنی بیان کرد: در کنار تاکسی های رسمی، یکسری مسافربرهای شخصی غیررسمی هستند که ناهنجاری ها و افزایش قیمتی که توسط آنها شکل می گیرد، به حوزه تاکسیرانی تعمیم داده می شود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو با موضوع پیگیری افزایش نامتعارف کرایه های تاکسی و با حضور مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به روی آنتن رفت.

مرتضی ضامنی با اظهار به اینکه طبق قانون، فرآیند افزایش نرخ تاکسی، مشخص است، گفت: شهرداری ها پیشنهاد خود را به شورای اسلامی هر شهر ارائه می دهند و در نهایت افزایش صورت می گیرد و این افزایش به صورت میانگین در کشور همانند همه صنوف و حرفه هایی که نسبت به سال گذشته افزایش داشته اند، حدود 20 درصد بوده است.

وی با اذعان به اینکه در همه مشاغل تخلفاتی صورت می گیرد، بیان کرد: در حوزه تاکسیرانی نیز وجود تخلف را کتمان نمی کنیم و احتمال دارد برخی از رانندگان تاکسی این خلاف را انجام دهند که فرآیند برخورد با فرد خاطی مشخص است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور در خصوص مکانیزم برخورد با متخلفان گفت: نحوه برخورد در آیین نامه ها مشخص است. در سازمان های تاکسیرانی هر شهر بازرسانی را داریم، رانندگانی که کرایه مازاد بگیرند شناسایی می شوند و به کمیته های انظباطی معرفی می شوند.

وی متذکر شد: علاوه بر نظارت ما، شهروندان نیز باید مشارکت کنند و این تخلفات را گزارش دهند تا برخورد لازم و عمومی اتفاق بیافتد.

ضامنی در گفتگو با رادیو گفت و گو ضمن بیان اینکه در حوزه حمل و نقل سبک شهری فقط تاکسی ها نیستند که ارائه خدمت می دهند، عنوان کرد: در کنار تاکسی های رسمی، یکسری مسافربرهای شخصی غیر رسمی که تحت پوشش جایی نیستند، وقتی ناهنجاری ها و افزایش قیمتی انجام می دهند، به حوزه تاکسیرانی تعمیم داده می شود و این برداشت نادرست ایجاد می شود که در حوزه تاکسیرانی رسمی این آشفتگی را داریم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0