سه‌شنبه, 28 خرداد 1398

 • ساعت : ۱۸:۲۱:۳۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ 
 • کد خبر : ۴۳۸۶
تاكيد جمالي نژاد بر:
ایجاد و توسعه مسیرهای ایمن دوچرخه سواری
معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور گفت: خوشبختانه طي ماه هاي اخير شاهد استقبال شهرداري ها از فراهم نمودن زمينه دوچرخه سواري در شهرها بويژه در بوستان ها و فضاهاي گردشگري و تقويت و ايجاد زيرساختهاي اين موضوع هستيم.

به گزارش روابط عمومي اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور بنقل از روابط عمومی سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مهدي جمالي نژاد كه به مناسبت 13 خرداد روز جهاني دوچرخه سخن مي گفت، ضمن بيان مطلب فوق اظهار كرد: با توجه ويژه مديريت شهري و تشكل هاي غيردولتي به ابعاد مختلف حمل و نقل پاك بويژه دوچرخه سواري،‌ خوشبختانه شاهد آغاز فصل جدیدی در شهرها در راستای ارتقای انسان محوری در شهرها و به تبع آن نگاه افزایش کیفیت زندگی و حمل و نقل عمومی شهرها هستیم.

وی با اشاره به اقدامات برخی شهرداری ها در زمینه فراهم نمودن زمینه دوچرخه سواری گفت: خوشبختانه در اين حوزه شاهد اقدامات خوبي براي ترويج دوچرخه سواري در شهرها و همچنين ایجاد بسترهای لازم برای ساخت یک مسیر امن برای دوچرخه سواران هستيم.

جمالي نژاد افزود: با توجه به تعطيلي مدارس و در پيش بودن سفرهاي تابستاني در كشور گزارش هاي خوبي از برنامه ها و اقدامات شهرداري ها در زمينه ايجاد و تقويت زيرساختهاي دوچرخه سواري در شهرها، امكان دوچرخه سواري خانوادگي و فرهنگ سازي گسترده در اين زمينه با همكاري هيات هاي دوچرخه سواري و تشكل هاي غير دولتي بدست ما رسيده كه ماحصل آن ارتقاي سلامت جامعه و ایجاد نشاط و شادی است.

وي در ادامه گفت: توجه به حمل و نقل پاك كه دوچرخه سواري از مصداق هاي بارز آن است طي سالهاي اخير در سراسر جهان مورد توجه شهروندان و افكار عمومي قرار گرفته و در كشور ماهم شاهد استقبال اقشار مختلف از اين موضوع هستيم ولي ارتقاي سطح فعاليت ها در اين عرصه نيازمند برنامه ريزي هاي دقيق و كاربردي و همكاري و همفكري مستمر دست اندركاران امر شامل شهرداري ها، نيروي انتظامي،‌ تشكل هاي غيردولتي، هيات هاي دوچرخه سواري و بهره گيري از ايده هاي جديد مي باشد.

وي افزود: يكي از اولويتهاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در حوزه حمل و نقل عمومي، ترويج حمل ونقل پاك بويژه ايجاد زيرساخت هاي دوچرخه سواري و پياده راههاست و از طرح هاي كاربردي شهرداري ها در اين حوزه حمايت خواهيم نمود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0