شنبه, 10 آبان 1399

 • ساعت : ۱۱:۱۱:۴۶
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ 
 • کد خبر : ۴۳۹۷
پور سید آقایی:
تاكسی‌های اینترنتی اگر طرح ترافیك می‌خواهند، نظارت شهرداری را بپذیرند
شهرداری تهران اعطای مجوز تخفیف‌دار ورود به طرح ترافیک به تاکسی‌های اینترنتی را منوط به قرار گرفتن این پلت‌فرم‌ها تحت نظارت و ضوابط شهرداری کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهرداری‌های کلان شهرها بارها خواستار این شده‌اند که تاکسی‌های اینترنتی، به مانند تاکسی‌های خطی و همچنین آژانس‌ها، تحت نظارت آنها در شهرشان فعالیت کنند. به ویژه شهرداری تهران بارها در این باره اقدام کرده و حتی گام‌هایی را در این خصوص با وزارت کشور برای تدوین آیین‌نامه نظارتی برداشته است. با این حال زور تاکسی‌های اینترنتی و البته معاونت علمی ریاست جمهوری در این خصوص چربیده و تا اینجا شهرداری‌ها راه به جایی نبرده‌اند.

حالا و با تغییر شرایط طرح ترافیک و محدودتر شدن امکان حضور خودروهای شخصی در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق)، لزوم استفاده از آرم برای تاکسی‌های اینترنتی در شهر تهران بیش از پیش احساس می‌شود.

به این ترتیب شهرداری تهران از این موقعیت استفاده کرده و شرط ارایه مجوز تخفیف‌دار ورود به محدوده طرح ترافیک به تاکسی‌های اینترنتی را، پذیرش نظارت و ضوابط شهرداری اعلام کرده است.

بنا بر همین گزارش، محسن پورسیدآقایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این باره گفت: بهترین فکری که می‌توان برای این افراد کرد، این است که شرکت‌های آنها با شهرداری وارد مذاکره شوند و قراردادی منعقد شود که تحت نظارت و ضوابط شهرداری قرار بگیرند تا بتوانیم به تعدادی از آنها مانند آژانس‌ها مجوز تردد تخقیف‌دار بدهیم.

وی ادامه داد: بنابراین رانندگان تاکسی‌های اینترنتی باید به شرکت‌های خود مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند اما مسافربران شخصی یا باید عوارض را بپردازند یا خارج از محدوده مرکزی شهر فعالیت کنند

معاون شهردار تهران تصریح کرد: نمی‌توانیم هوای شهر را آلوده و ترافیک ایجاد کنیم به دلیل اینکه عده‌ای می‌خواهند مسافرکشی کنند البته مسافر‌کش‌های شخصی همانطور که فعالیت‌شان غیرقانونی است، نرخی که تعیین می‌کنند نیز تابع هیچ کنترل و نظارتی نیست بنابراین هزینه‌ خود را از مسافران دریافت می‌کنند.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0