جمعه, 22 آذر 1398

 • ساعت : ۲۲:۱۷:۲۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ 
 • کد خبر : ۴۴۳۳
    /  5
در اصفهان برگزار شد:
دوازدهمین نشست هم‌اندیشی معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیك كلان شهرها و رؤسای پلیس راهور
دوازدهمین نشست هم‌اندیشی معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیک و رؤسای پلیس راهور ،مدیر عاملان سازمانهای تاکسیرانی کلانشهرها در چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه با هدف کاهش حوادث و موانع ترافیکی و دستیابی به راهکارهای لازم از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به میزبانی شهرداری اصفهان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، دوازدهمین نشست هم‌اندیشی معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیک و رؤسای پلیس راهور، با حضور مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، پوريا محمديان يزدي مديركل دفتر حمل و نقل و ترافيك و دبيرشوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور، سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا و روسای پلیس راهور ناجا، حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداری‌ها،  مرضیه حصاری مدیر کل دفتر مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مدیر عاملان سازمان‌های تاکسیرانی کلانشهرها در اصفهان در 16 و 17 مرداد در حال برگزاری است.

این نشست 2 روزه به منظور رفع معضلات ترافیکی کلان شهرهای کشور و در راستای گسترش ارتباطات دو سویه و ایجاد تعامل، همکاری و هم اندیشی بین بخشی میان حوزه ها در حال برگزاریست.
از جمله ضرورت های برگزاری چنین جلساتی توسعه و گسترش فنآوری های جدید در عرصه حمل و نقل و ترافیک و لزوم تدوین قوانین، دستورالعمل ها و رفع ابهامات قانونی در این بخش است.
 
کارگروه ارتقای عملکرد اتوبوسرانی و نوسازی ناوگان، کارگروه بهبود مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی و نوسازی ناوگان، کارگروه ساماندهی بار شهری، کارگروه هماهنگی و تسهیل ارتباطات شهرداری ها و پلیس راهور، کارگروهای تخصصی این نشست است.
بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، موضوعات اصلی این نشست مساله تامین مالی شرکت های اتوبوسرانی برای نوسازی ناوگان، مشکلات ناشی از واگذاری ناوگان و راننده به بخش خصوصی، مشکلات بیمه و تامین اجتماعی برای رانندگان تاکسی، مساله وصول سهم شهرداری ها از جرایم راهنمایی و رانندگی، تاخیر در صدور کد تخلف برای دوربین های ثبت تخلف در شهر، مشکلات مدیریت تردد ناوگان سنگین در شهرها و تولید آلاینده، موضوعات مرتبط با معاینه فنی و سامانه سیمفا است که  مورد بررسی و  ارزیابی قرار می گیرد.

 

در کار گروه تاکسیرانی با حضور مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه و مدیر عاملان  کلان شهرها برگزار و راهکارهای  برطرف شدن مشکلات  ارائه  گردید،

 این کار گروه موارد ۵ گانه « چالش‌های شرکت‌های خدمات حمل و نقل مسافر تحت وب»، « نوسازی ناوگان تاکسیرانی »، « بيمه تأمين اجتماعي رانندگان تاكسي »،« كاربري خدمات حمل ونقلي شماره 133 در حوزه تاكسيراني»،« تبليغات بر روي ناوگان تاكسي » مورد بررسی قرار گرفت.

درپایان مقرر گردید مصوبات طبق بخشنامه از سوی شورای ترافیک کشور و اتحادیه سراسری به سازمان های تاکسیرانی ارائه گردد.

گفتنی است دوازدهمین نشست هم اندیشی معاونین و مدیران حمل و نقل و ترافیک و روسای پلیس راهور کلانشهرهای کشور پنجشنبه 17 مرداد در اصفهان به کار خود پایان می دهد

منتظر خبرهای تکمیلی باشید.....

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0