پنج‌شنبه, 1 اسفند 1398

 • ساعت : ۲۳:۱۵:۲۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ 
 • کد خبر : ۴۴۶۳
رئیس اداره توسعه انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس کشور:
سرویس مدارس و ضرورت های ایجاد سامانه "سپند"
رئیس اداره توسعه انجمن های اولیا و مربیان مدارس: نظارت بر فعالیت سرویس مدارس از امسال با ایجاد سامانه الکترونیکی "سپند" دقیق تر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور،محمد رضا ولی زاده رئیس اداره توسعه انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس کشور در برنامه زنده روی خط خبر شبکه خبر گفت: طبق آیین نامه حمل و نقل دانش آموزان مصوب سال 87 هیئت دولت سه وزارت خانه کشور، راه و شهرسازی و آموزش و پرورش متولی اصلی حمل و نقل دانش آموزان هستند که وزارت آموزش و پرورش به نیابت از اولیا و به عنوان عامل اجرایی و واسطه فرایندها فعالیت می کند.

او افزود: قبل از اینکه سه وزارت خانه فعالیت خود را شروع کنند آسییب ها از جمله نبود شفافیت در حوزه پرداخت ها و دریافت های مالی، نبود صلاحیت فردی و استانداردهای خودرو در زمینه معاینه فنی خودرو احصا و شناسایی شد و در راستای برطرف کردن این آسیب هایی و شفافیت بود که سامانه پایش ناوگان حمل و نقل دانش آموزان (سپند) به وسیله وزارت کشور با تعامل وزارت آموزش وپرورش طراحی شد.

به دیلی طولانی شدن پروسه فنی ثبت نام از اول تا 10 شهریور به مدیران مدارس واگذار شد و از 10شهریور تا پایان شهریور نیز اولیا می توانند کار ثبت نام را انجام دهند البته کار ثبت نام اکثر مدارس به صورت دستی و کلاسیک انجام شده است.

ولی زاده گفت: اطلاعات اولیا به وسیله مدیران وارد سامانه می شود و ورود اطلاعات دانش آموزان انجام خواهد شد. با توجه به اینکه سامانه "سپند" دیرتر از معمول کار خود را شروع کرده مدارس طبق روال سنتی خود فرایند ثبت نام را انجام می دهند و مشکلی در ثبت نام سرویس مدارس بوجود نخواهد آمد

او افزود: از سامانه سپند و اپلیکیشن وابسته به سامانه والدین می توانند از طریق گوشی تلفن رفت و آمد فرزند خود را رصد کنند و همچنین نسبت به رفتار راننده نظر دهند

رئیس اداره توسعه انجمن های اولیا و مربیان مدارس گفت: در زمان ثبت نام مدیران نمی توانند مبلغی را دریافت کنند و دریافت هزینه سروییس در زمان ثبت نام خلاف قانون است و باشروع سال تحصیلی می توانند 40 درصد مبلغ را دریافت و مابقی تقسیط شود.

 ولی زاده گفت: بعد از تعیین آدرس مطابق نرخ نامه شورای شهر مبلغ از طریق درگاه الکترونیکی قابل پرداخت خواهد بود و دستگاه های نظارتی از طریق نرخ نامه به تخلفات رسیدگی می کنند.

 این سامانه در راستای شفافیت و رفع ابهام برای بهینه سازی حمل و نقل دانش آموزان انجام شده است و وزارت آموزش و پرورش از ایجاد این سامانه هیچگونه منفعتی نخواهد داشت.

 ولی زاده در ادامه درباره مدارس غیر دولتی نیز گفت: ما بیش از 100 هزار مدرسه و بیش از 100 هزار مدیر مدرسه داریم که این سامانه تلاش می کند با گرفتن برخی اختیارارت از عوامل انسانی و سپردن آن به سامانه های الکترونیک شفاف سازی کنند و از تخلفات جلوگیری شود.

او گفت: در آیین نامه تاکید شده اولویت حمل و نقل در مدارس دخترانه با بانوان باشد که باتوجه به استقبال کم بانوان از این امکان با آقایان بیشتر همکاری می کنیم.

خودروهای معرفی شده از سامانه سپند معاینه فنی دارند و راننده نیز از نظر روانی مورد بررسی قرار گرفته است و مطمئن تر از رانندگان و سرویس های آزادبر خواهند بود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0