پنج‌شنبه, 1 اسفند 1398

 • ساعت : ۲۲:۲۵:۱۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ 
 • کد خبر : ۴۴۶۷
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان تهران:
الزام نام نویسی سرویس مدارس استان تهران در سامانه سپند
معاون استاندار تهران: همه رانندگان سرویس مدارس در شهرستان‌های استان تهران باید در سامانه سپند نام نویسی کنند

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان تهران در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: ساماندهی سرویس حمل و نقل دانش آموزی در قالب سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش آموزی) در شهر تهران در حال انجام است، اما در مجموعه شهرستان‌ها و دیگر شهر‌های استان خیلی ضابطه‌مند نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان تهران گفت: امسال در همه شهرداری‌های شهرستان‌های استان تهران، کمیته‌ای را در سطح استان با محوریت فرمانداری، شهرداری و راهور شهرستان تشکیل دادیم تا سامانه حمل و نقل دانش آموزی در شهرستان‌ها نیز راه اندازی شود.
وی افزود: خوشبختانه بیشتر شهر‌های ما زیرپوشش این سامانه است و الزاماتی نیز هم برای وسیله نقلیه و هم برای رانندگان سرویس‌های مدارس در نظر گرفته شده است؛ وسیله نقلیه حتما باید معاینه فنی لازم را داشته باشد، استعلام‌های لازم از مراجع ذیصلاح گرفته شود و بعد از اینکه صلاحیت شان تایید شد، رانندگان می‌توانند در سامانه سپند ثبت نام و سرویس دهی کنند.

معاون استاندار تهران گفت: برای اینکه دانش آموزان جابه جایی ایمنی داشته باشند و والدین دانش آموزان در آن مشارکت کنند، نرم افزاری راه اندازی کرده ایم که زمان سوار شدن و پیاده شدن دانش آموزان در آن قابل پیگیری است.
تقی زاده افزود: همه این اقدامات به منظور تامین ایمنی و سلامت دانش آموزان است تا بموقع در مدرسه و خانه حضور داشته باشند.
وی گفت: ثبت نام رانندگان سرویس مدارس در شهر‌ها و شهرستان‌های استان تهران در این سامانه الزامی است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0