دوشنبه, 16 تير 1399

 • ساعت : ۰:۲۰:۴۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ 
 • کد خبر : ۴۵۰۷
مدیر عامل تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفتگو با روی خط خبر:
ارائه تسهیلات نوسازی تاكسی با نرخ سود 4 درصد توسط شهرداری‌های تهران، مشهد، بوشهر و همدان
مرتضی ضامنی در گفتگو با روی خط خبر شبکه خبر از ارائه تسهیلات 40 و 50 میلیون تومانی با نرخ سود 4 درصد جهت نوسازی تاکسی‌های فرسوده توسط شهرداری‌های تهران، مشهد، بوشهر و همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفتگوی خبری با شبکه خبر اظهار داشت: در ابتدای سال تفاهم نامه نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده با شرکت ایران خودرو به امضاء رسید که با تغییر مدیریت این خودرو ساز توانستیم هفته گذشته 500 دستگاه تحویل متقاضیان نماییم.

ضامنی گفت: با توجه به افزایش صد و ده درصدی قیمت خودرو و عدم توانایی متقاضیان نوسازی تاکسی، مجبور شدیم شهرداری‌ها را ورود بدهیم که با ورود شهرداری‌ها به این مقوله، شهرداری‌های تهران، مشهد، بوشهر و همدان و چند شهر دیگر تسهیلات 40 و 50 میلیون تومانی با نرخ سود 4 درصد را فراهم نمودند.

وی در رابطه با آورده متقاضیان بیان داشت: آورده متقاضیان تهرانی نوسازی تاکسی فرسوده 25 میلیون تومانی است که از این مبلغ 7 میلیون تومان اسقاط خودرو فرسوده می‌باشد که کسر می‌گردد و الباقی را باید نقداً پرداخت نمایند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در رابطه با ارزش قیمت اسقاط خودرو افزود: این مورد شامل 2 آیتم می‌باشد یکی ارزش گواهی اسقاط و دیگری قیمت لاشه خودرو، زمانی که واردات خودرو صورت نگیرد ارزش گواهی اسقاط کم می‌شود و دیگر اینکه ارزش لاشه خودرو مقداری افزایش پیدا نموده که از 5 میلیون تومان به 7 میلیون تومان رسیده است.

این مسئول در پایان گفت: طرح نوسازی یک طرح ملی است و دستگاه‌های مختلف باید همکاری نمایند بانک‌ها تسهیلات و خودرو سازان خودرو فراهم نمایند تا ما بتوانیم نوسازی را انجام دهیم اگر این ابزار در اختیار ما قرار گیرد در مدت 2 الی 3 سال می‌توانیم این انباشت فرسودگی تاکسی را نوسازی نمائیم.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0