شنبه, 29 شهريور 1399

 • ساعت : ۸:۵۵:۱۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ 
 • کد خبر : ۵۶۴۹
رحمانی فضلی تشریح کرد؛
اعمال قانون در صورت عدم رعایت پروتكل‌های بهداشتی مقابله با كرونا
وزیر کشور در خصوص اجرای طرح ترافیک و تصمیم‌گیری در این خصوص گفت: در موضوع اجرای طرح ترافیک قبلاً در سه مرحله تصمیم‌گیری و مقرر شده است که شهرداری‌ها، اتحادیه تاکسیرانی، اتوبوس‌رانی و مترو پروتکل‌ها را به صورت دقیق رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه بیست و دومین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع مطرح شده در این جلسه ابراز نگرانی وزارت بهداشت از عدم رعایت قابل قبول پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها بود، اظهار کرد: اولین رکن تصمیماتی که در این کمیته بررسی و در ستاد مبارزه با کرونا تصویب می‌شود، این است که در همه بازفعالیتها و بازگشایی‌ها، پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه گزارش امروز وزارت بهداشت نشان می‌دهد که در برخی از مناطق، شهرها، مشاغل و حوزه‌های فعالیتی بیش از ۷۰ درصد کاهش در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلامی از سوی وزارت بهداشت را داشته‌ایم و این مسئله واقعاً برای مردم خطرناک است، گفت: مردم عزیز بدانند در حال ایجاد شرایط مسالمت‌آمیزی با معیشت، زندگی و سلامت هستیم، اگر صرفاً به موضوع سلامت توجه کنیم نباید این بازگشایی‌ها انجام شود اما باید زندگی مردم جاری و فعالیت‌ها هم انجام شود، به دنبال یافتن نقطه تعالی هستیم که عمود و ثقل این نقطه تعادلی مردم و رعایت پروتکل‌ها است.

رحمانی فضلی در همین راستا با بیان اینکه در این جلسه با حضور دادستان کل کشور تصمیم گرفته شد که در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از همه ظرفیت‌های قانونی مصوب ستاد مبارزه با کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی و اختیارات و ظرفیت‌های قانونی دادستانی کل استفاده و با این موارد برخورد قانونی شود، تصریح کرد: اگر نهاد، پاساژ، مسجد و یا هر شغل و مکانی این پروتکل‌ها را رعایت نکند، پس از تذکر، بسته خواهد شد و محدودیت‌ها مجدد اعمال خواهد شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در ۶ استان شرایط خاص برقرار است، گفت: در آمار و ارقام کلی‌ای که هر روز اطلاع‌رسانی می‌شود، یک علت روند افزایشی مبتلایان به دلیل افزایش میزان تست و غربالگری است و آن بخش از افزایش آمار که مربوط به افزایش تست است خوب است چرا که شناسایی در مراحل اولیه صورت می‌گیرد و امکان درمان و مراقبت هم راحت‌تر می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه، اما در آمار بستری‌شدگان و فوتی‌ها نیز مقداری افزایش داشتیم، عنوان کرد: در روزهای گذشته آمار به تعداد ۳۰-۳۴ فوتی نیز رسیده بود که اکنون دوباره به تعداد ۶۵-۷۰ بازگشته و موجب دغدغه‌هایی شده است البته در کنار آن؛ تجربه، امکانات و تجهیزات بسیار خوب شده است اما همه این موارد بازهم مستلزم رعایت مردم است.

وزیر کشور در خصوص تصمیم‌گیری‌های امروز کمیته امنیتی، اجتماعی، انتظامی که پس از تصویب در ستاد ملی مدیریت کرونا، اجرایی خواهد شد گفت: مقرر شد وزارت بهداشت به همه بخش‌ها اعم دولتی، عمومی و بخش خصوصی ابلاغ کند که دستورالعمل اجرایی همزیستی مسالمت‌آمیز بین کرونا و فعالیتشان را تنظیم و به کمیته مذکور ارائه کنند تا بررسی و تصویب و ابلاغ شود تا هر دستگاهی حوزه نفوذ خود را کاملاً مدیریت کند.

وزیر کشور همچنین یادآوری کرد: تصمیمات کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی پیشنهاداتی است که بررسی شده و برای تصویب به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه می‌شود.

وزیر کشور در خصوص اجرای طرح ترافیک و تصمیم‌گیری در این خصوص گفت: در موضوع اجرای طرح ترافیک قبلاً در سه مرحله تصمیم‌گیری و مقرر شده است که شهرداری‌ها، اتحادیه تاکسیرانی، اتوبوس‌رانی و مترو پروتکل‌ها را به صورت دقیق رعایت کنند. در پایان این هفته نیز بر اساس بررسی‌های دقیق، نحوه اجرای طرح ترافیک ارزیابی می‌شود و البته باید کمک کنیم تا امورات مردم نیز حل‌وفصل شود.

وی افزود: در مقاطعی که طرح ترافیک اجرا نمی‌شد، ترافیک بسیار شدیدی در نقاط مرکزی شهر داشتیم که موجب می‌شد تا سرویس اتوبوس‌رانی نتواند به خوبی از ظرفیت خود استفاده کند که با اجرای طرح ترافیک شرایط روان‌تر و مناسب‌تر شده است. البته دغدغه‌هایی کماکان وجود دارد که شهرداری‌ها موظف به رفع آن‌ها هستند و درصورتی‌که موفق به رفع این مسائل نشوند، تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد شد.

وزیر کشور تأکید کرد: اطلاع‌رسانی، آموزش و تبلیغات لازم به‌ویژه از سوی صداوسیما با توجه اقداماتی که تاکنون انجام شده است، باید قویاً پیگیری شود و این روند در کنار بازفعالیتها و بازگشایی‌ها، باید روندی رو به افزایش باشد و نباید حس شود که شرایط و وضعیت کشور عادی شده است.

وزیر کشور در پایان یادآور شد: ما شرایط را متعادل می‌کنیم تا زندگی مردم، معیشت و درمان را بتوانیم دنبال کنیم. توفیقاتی خوبی هم در این زمینه داشتیم که امیدواریم با رعایت کامل این موضوع از سوی مردم و نظارت دقیق وزارت بهداشت و دستگاه‌های اجرایی و فعالیت خوب رسانه‌ها ازجمله صداوسیما، موفقیت‌های بیشتری برای کشور در این زمینه داشته باشیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0