شنبه, 29 شهريور 1399

 • ساعت : ۱۱:۸:۱۴
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ 
 • کد خبر : ۵۶۵۲
زیارتی نصرآبادی خبر داد:
ایجاد رشته مهارتی كاردانش دیپلم تاكسی رانی در دستور كار مركز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی
رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از برنامه ریزی های این مرکز در زمینه تهیه و تدوین « رشته مهارتی دیپلم تاکسی رانی » در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان این مطلب گفت: مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی در راستای  توافقنامه همکاری مشترک سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و وزارت آموزش و پرورش برای مشارکت در توسعه آموزش های مهارتی کاردانش مرتبط با فعالیت ها و وظایف شهرداری ها و دهیاری‌ها برنامه ریزی های لازم را برای تهیه و تدوین رشته مهارتی دیپلم تاکسی رانی انجام داده است.

 وی با بیان اینکه اهداف اصلی رویکرد تهیه و تدوین رشته مهارتی دیپلم تاکسی رانی استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات جامعه به منظور ساماندهی گزینش آموزشی رانندگان تاکسی و توسعه فرهنگ تاکسی رانی در کشور است، افزود: همچنین در تدوین رشته مذکور،‌ سرفصل های روابط بین راننده و مسافر، قوانین و آیین نامه های تاکسی رانی، فرهنگ رضایت مشتری، آموزش زبان انگلیسی، آموزش تعمیر خودرو و کمکهای اولیه و ... در قالب سه مهارت در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه تهیه و تدوین خواهد شد.

وی اضافه کرد: به فراگیران و رانندگان گواهی نامه مهارت شاخه کاردانش تاکسی رانی پس از موفقیت در آزمون استاندارد‌های مهارت آموزی و همچنین دیپلم کاردانش تاکسی-رانی اعطا خواهد شد.


رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ادامه داد: تهیه و تدوین این رشته با همکاری اتحادیه سازمان های تاکسی رانی های شهری کشور و معاونت متوسطه وزارت آموزش  و پرورش انجام می پذیرد که پس از تصویب رشته مذکور در شورای عالی آموزش  و پرورش در سطح کشور اجرایی خواهد شد.

زیارتی نصرآبادی یادآور شد:  این مرکز تاکنون رشته های مهارتی کاردانش آتش نشانی و کاربر پسماند را تهیه نموده است که در حال حاضر در رشته آتش نشانی 1088 نفر در 11 استان کشور مشغول به تحصیل هستند که تا پایان سال تحصیلی جاری 298 نفر از فراگیران دیپلم کاردانش آتش نشانی کسب خواهند نمود.

وی در پایان گفت: با توجه به پیگیری صورت گرفته از معاونت متوسطه وزارت آموزش  و پرورش در مهر ماه سال جاری در رشته مهارتی کاربر پسماند از دانش آموزان جدید ثبت نام به عمل خواهد آمد.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0