پنج‌شنبه, 3 تير 1400

 • ساعت : ۱۳:۲۷:۲۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ 
 • کد خبر : ۷۶۹۱
مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو:
نوسازی ۵۰ هزار تاكسی فرسوده
گروه صنعتی ایران‌خودرو در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی و براساس تفاهم‌نامه‌ با اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور ۵۰ هزار تاکسی فرسوده را ظرف مدت یک‌سال نوسازی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از ایکوپرس، علیرضا اسکویی، مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو با اشاره به اینکه فرآیند اجرای تفاهم‌نامه نوسازی ۵۰ هزار دستگاه تاکسی از مرداد ماه امسال آغاز شده، گفت: تاکنون ۲ هزار و ۲۲۳ نفر در این طرح پیش ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۹۳ نفر واریز وجه انجام داده و خودروی ۱۶۱ متقاضی نیز فاکتور شده است

وی تصریح کرد: هیات وزیران به‌منظور رفع مشکلات موجود در نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور و نیز رفع مشکل مالکان تاکسی که برای نوسازی به اسقاط تاکسی فرسوده خود اقدام کرده‌اند، با شماره‌گذاری 5 هزار دستگاه خودروی تاکسی دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 تا پایان مهرماه امسال موافقت کردند.

مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو خاطرنشان کرد: ایران‌خودرو 5 هزار تاکسی با استاندارد یورو 4 را تا پایان مهرماه امسال تحویل رانندگان تاکسی می‌دهد و ۴۵ هزار دستگاه تاکسی دیگر نیز منتظر تصمیم مراجع ذی‌صلاح و ارائه مجوز تولید و شماره‌گذاری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ایران‌خودرو تنها شرکت خودروساز تولید‌کننده خودروهای دوگانه‌سوز دارای شرایط لازم برابر استاندارد شورای عالی ترافیک برای ناوگان حمل‌و‌نقل کشور است، افزود: این شرکت در طرح نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل شهری، خودروهای سمند پایه گازسوز EF7 و پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز را تحویل رانندگان تاکسی می‌دهد.

مدیر عملیات فروش ایران‌خودرو تاکید کرد: اجرای این طرح به‌صورت کلید به کلید بوده و رانندگان تاکسی تا قبل از فاکتور، شماره‌گذاری و حمل خودروی تاکسی نو به نمایندگی محل تحویل، الزامی به تحویل تاکسی فرسوده به مراکز اسقاط ندارند، بنابراین نهایتا تحویل تاکسی نو منوط به تحویل تاکسی فرسوده خواهد بود که می‌تواند در یک روز اتفاق بیفتد.

اسکویی تاکید کرد: اجرای این روش که با مشارکت و همکاری نزدیک دستگاه‌های مختلف از جمله راهور ناجا و وزارت کشور صورت می‌پذیرد، با وجود مشکلات فراوان اجرایی، صرفا به‌منظور جلوگیری از قطع کسب درآمد تاکسی‌داران، تا پایان طرح ادامه خواهد داشت

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0