پنج‌شنبه, 3 تير 1400

 • ساعت : ۱۷:۳۵:۱۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ 
 • کد خبر : ۸۶۹۲
ضامنی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما:
تسهیلات ۵۰ میلیونی برای نوسازی تاكسی‌ها
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از ارائه تسهیلات ۵۰ میلیونی برای نوسازی تاکسی‌های ۴ کلانشهر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت؛ این مبلغ تسهیلات را شهرداری‌های کلانشهر‌های تهران، مشهد، همدان و اصفهان برای نوسازی تاکسی‌ها فراهم کردند و باقی هزینه و قیمت خودرو‌ها نیز شامل هزینه اسقاط و آورده متقاضیان است.

وی اضافه کرد: خودرو‌های در نظر گرفته شده برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی، سمند و پژو ۴۰۵ است.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور درباره قیمت تاکسی‌ها نیز گفت: قیمت تاکسی‌ها را سازمان حمایت از مصرف کنندگان معین کرده است و نرخ تاکسی پژو ۴۰۵ در حدود ۸۶ میلیون تومان و سمند EF7 در حدود ۹۴ میلیون تومان است که در شهر‌های مذکور ۵۰ میلیون تومان به صورت وام ‏، ۷ میلیون تومان هم هزینه اسقاط برای پراید‏، حدود ۱۰ میلیون تومان برای پژو ۴۰۵ و حدود ۱۱ میلیون تومان برای اسقاط تاکسی سمند است و مابقی مبلغ نیز آورده متقاضی محسوب می‌شود.

ضامنی همچنین با اشاره به ظرفیت قانونی ماده ۱۲ برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور افزود: این ماده همان قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و مصوبه شورای اقتصاد است و این امکان را می‌دهد که خودرو‌هایی با مشخصات خاص با پایه گاز سوز که شامل تاکسی سمند EF7 می‌شود، ظرفیت بسیار خوبی است که با بهره مندی از آن می‌توان تاکسی‌ها را نوسازی کرد.
وی تاکید کرد: با بهره گیری از این ماده قانونی می‌توان بخشی از قیمت خودرو را از طریق وزارت نفت و درصدی از صرفه جویی حاصل از مصرف سوخت تامین کرد. از این رو در نیمه دوم سال به دنبال آن هستیم که از این روش تاکسی‌های کشور را نوسازی کنیم.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه مقرر شده است تا پایان مهر ماه ۵ هزار دستگاه تاکسی در کشور نوسازی شود ادامه داد: تاکنون کار نام نویسی بیش از هزار و دویست دستگاه تاکسی پایان یافته است و خودروهای متقاضیان تحویلشان گردید و اکنون که بحث تسهیلات ۵۰ میلیونی محقق شده است امیدواریم تا پایان مهرماه کار نوسازی ۵ هزار تاکسی در کشور عملیاتی شود.

امتیاز :  ۳.۷۵ |  مجموع :  ۴

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0