پنج‌شنبه, 3 تير 1400

 • ساعت : ۸:۱۶:۳۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ 
 • کد خبر : ۸۶۹۴
نشست ستادی ساماندهی حمل ونقل دانش‌آموزان برای سال تحصیلی 1400-1399 برگزار شد
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، نشست ستادی ساماندهی حمل‌ونقل دانش‌آموزان با حضور محمدیان یزدی مدیر کل دفتر حمل و نقل و ترافیک و دبیر شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و رئیس اداره انجمن اولیاومربیان استان البرز در دفتر انجمن اولیاومربیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، نشست ستادی ساماندهی حمل‌ونقل دانش‌آموزان با حضور محمدیان یزدی مدیر کل دفتر حمل و نقل و ترافیک و دبیر شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور و رئیس اداره انجمن اولیاومربیان استان البرز در دفتر انجمن اولیاومربیان برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ مدیرکل دفتر انجمن اولیاومربیان در این نشست با اشاره به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامتی و تأمین امنیت جسمی، تربیتی و روانی دانش‌آموزان در خودروهای تحت پوشش شرکت‌های پیمانکاری دارای پروانه حمل‌ونقل از شهرداری‌ها و بخشداری‌ها خواستار نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ‌ شده از سوی وزارت کشور شد.

نورعلی عباسپور تصریح کرد: نظر به اهمیت رفت‌وآمد دانش‌آموزان روستایی با تشکیل کارگروه استانی حمل‌ونقل دانش‌آموزان تمهید مقدمات تأمین خودروهای موردنیاز اندیشیده می‌شود.

وی ادامه داد: مدیران مدارس از ظرفیت انجمن اولیاومربیان مدرسه برای نظارت بر رعایت نرخ نامه ابلاغی شورای اسلامی هر شهر و رعایت پروتکل بهداشتی توسط رانندگان استفاده نمایند.

مدیر کل دفتر حمل و نقل و ترافیک و دبیر شورایعالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور نیز در این نشست گفت: وزارت کشور آماده همکاری تنگاتنگ با وزارت آموزش‌وپرورش در این زمینه است، لذا این وزارتخانه برای تأمین خودروی مورد نیاز در شرایط فعلی که مدارس در برخی از روزهای هفته بر اساس پروتکل بهداشتی آموزش حضوری دارند در حال بررسی برای روش‌های مکمل (شرکت‌های تاکسی‌تلفنی) در کنار روش سنتی تأمین خودروهای حمل‌ونقل است تا خانواده‌ها روش‌های متنوعی برای رفت‌وآمد فرزندانشان به خانه و مدرسه داشته باشند.

همچنین؛ مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور نیز بر ارتقای سامانه پایش ناوگان حمل‌ونقل دانش‌آموزی «سپند» تأکید و اظهار کردند؛ این سامانه برای استفاده ادارات انجمن اولیاومربیان استان‌ها و مناطق و مدیران مدارس و والدین آماده ‌شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0