پنج‌شنبه, 2 بهمن 1399

 • ساعت : ۱۴:۴۳:۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ 
 • کد خبر : ۸۷۱۵
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:
آخرین وضعیت بیمه تاكسیرانان
برای این امر تفاهمی تنظیم کردیم که آمادگی جایگزینی داریم. باید وزارت کشور و سازمان هدفمندسازی توافق کنند که چه افرادی جایگزین شوند

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره آخرین وضعیت بیمه تاکسیرانان گفت: آماری که به اسم از ۸۶ تا ۹۱ به ما داده شده حدود ۵۰۰ هزار نفر است که از این تعداد برخی بیمه شان منتفی شده و جای دیگری مشغول شده اند و بیمه شان از جای دیگری رد می شود. ۴۸۰ هزار نفر باقی مانده اند که بخشی از آنها نیز مشغول شغل تاکسیرانی نیستند و متولیان موضوع یعنی وزارت کشور و شهرداری تاکید بر جایگزینی این افراد دارند که نکته به حقی است. غیر از جایگزینی نیمی از ۴۸۰ هزار تاکسیران، باید ۸۰ هزار تاکسیران جدید به سرجمع اضافه کنیم.

وی ادامه داد: برای این امر تفاهمی تنظیم کردیم که آمادگی جایگزینی داریم. باید وزارت کشور و سازمان هدفمندسازی توافق کنند که چه افرادی جایگزین شوند زیرا ما مرجع تشخیص نیستیم. سازمان هدفمندسازی باید برای حق بیمه آن ۸۰ هزار نفر هم متعهد شود. یک ماه قبل تفاهمی تنظیم شد و اگر انجام شود ما مشکلی نداریم.

به گفته سالاری، ۱۳.۵ درصد حق بیمه تاکسیرانان را باید طبق قانون سازمان هدفمندی و ۱۳.۵ درصد را تاکسی‌دار بپردازد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0