پنج‌شنبه, 2 بهمن 1399

 • ساعت : ۹:۱۰:۲۰
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ 
 • کد خبر : ۸۷۱۷
اعتراض رسمی روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:
درپی درج كاریكاتور ترامپ در قالب راننده تاكسی به نشریه شهروند
در پی درج کاریکاتور ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس شکست در انتخابات بعنوان راننده تاکسی در روزنامه شهروند روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعتراض و خواستار عذر خواهی از این قشر زحمتکش شد.

روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پی درج کاریکاتور ترامپ پس از شکست در انتخابات در قالب راننده تاکسی، اعتراض رسمی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور را به روزنامه شهروند اعلام و خواستار عذر خواهی و دلجویی از خانواده بزرگ تاکسیرانان، توسط مدیران و دبیران این نشریه گردید.

این اقدام موجب رنجش و دلخوری تاکسیرانان زحمتکشی گردیده که در بحران کرونا ویروس همچنان در صف نخست آسیب دیدگان قرار دارند و براساس وظیفه و تعهدی که به مردم دارند با به خطر انداختن جان خود و خانواده‌هایشان به جابه جایی مسافران پرداخته و در این حوزه همچنان فعالیت می نمایند.

متن اعتراض:

جناب آقای رمضانی

مدیر مسئول محترم نشریه شهروند

پیرو درج کاریکاتوری در آن نشریه به شماره 2107 مورخ 17/8/99 ، رئیس جمهور آمریکا پس از شکست در انتخابات بعنوان راننده تاکسی معرفی شده است که موجب رنجش و دلخوری تاکسیرانان زحمتکش گردیده است. با تأسف بسیار از این کاریکاتور دو توهین به این قشر سختکوش قابل تفسیر است:

1- از لحاظ پوشش که تاکسیرانان را افرادی شلخته و با لباس‌هایی مندرس و کهنه نشان داده‌اند. این درحالی است که ترامپ در طی دوره 4 ساله ریاست جمهوری، همیشه  با لباس مارک دار و مرتب در رسانه‌ها به مردم نشان داده شده است.

2- از لحاظ طبقه اجتماعی تاکسیرانان را در زمره افرادی معرفی نموده است که یا از کار اخراج شده‌اند و یا به هردلیل از ناچاری و بالاجبار برای گذران زندگی به این حرفه روی آورده اند . مانند ترامپ که بدلیل عدم احراز رای کافی از ریاست جمهوری برکنار و ناچار به ترک کاخ سفید شده است. معرفی تاکسیرانان به عنوان افرادی سرخورده و شکست خورده مناسب این قشر زحمتکش، کوشا و قانع نبوده و نخواهد بود.

 

مطابق بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات، توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی (رانندگان تاکسی) از طریق انتشار عکس و یا کاریکاتور، جرم انگاری  و توهین به شغل آنان محسوب می گردد .

لذا جهت دلجویی از این قشر زحمتکش بویژه در بحران کرونا ویروس که همچنان در صف نخست آسیب دیدگان قرار دارند و براساس وظیفه و تعهدی که به مردم دارند با به خطر انداختن جان خود و خانواده‌هایشان به جابه جایی مسافران پرداخته و در این حوزه همچنان فعالیت می نمایند شایسته است در همان صفحه و کادر مربوطه از رانندگان محترم تاکسی عذر خواهی شده در غیر این صورت وظیفه خود میدانیم از طریق دستگاه‌های مربوطه قضایی نسبت به پیگیری موضوع اقدام لازم به عمل آوریم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0