پنج‌شنبه, 2 بهمن 1399

 • ساعت : ۹:۲۶:۲۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ 
 • کد خبر : ۸۷۱۸
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خبر داد:
حل مشكل انتقال تاكسی‌های نوسازی شده به شهرهای متقاضی با حمل و نقل ریلی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از بکارگیری حمل و نقل ریلی برای انتقال تاکسی‌های نوسازی شده به نمایندگی های شهرهای متقاضی به دلیل تأخیر در حمل از مبدأ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی مدیر عامل  اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفت وگو با ایسنا، در پی تأخیر در واگذاری تاکسی‌های نوسازی شده به تاکسیرانان گفت: کمبود وسایل حمل و نقل سنگین خودرو بر، جهت انتقال تاکسی‌های نوسازی شده به نمایندگی‌ها از مبدأ، فرآیند تحویل این خودروها را به رانندگانی که در طرح نوسازی ثبت نام و واریز وجه کردند با مشکل مواجه کرده است.
وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته، شرکت خودروساز جهت تحویل تاکسی‌های نوسازی شده از ظرفیت حمل و نقل ریلی برای انتقال خودروها به نمایندگی‌ها و تحویل آنها به مالکان تاکسی استفاده کرد. علیرغم تمام مشکلات در سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم فرآیند نوسازی را مجدداً فعال کنیم، در مرداد امسال با موافقت دولت، مجوز نوسازی ۵۰۰۰ دستگاه تاکسی با استاندارد یورو ۴ را تا پایان مهرماه دریافت کردیم و ۴۶۹۱ دستگاه تاکسی را نوسازی کردیم.
وی ادامه داد: بخش زیادی از این خودروها به متقضایان تحویل داده شده و تعداد اندکی از آنها باقی مانده که بدلیل عدم انتقال و حمل و نقل به نمایندگی‌ها با تأخیر مواجه شدیم که با استفاده از حمل و نقل ریلی، تحویل آنها نیز در حال انجام است.
وی تاکید کرد: با توجه به اتمام مهلت مصوبه مربوط به شماره‌گذاری تاکسی‌های یورو ۴، خودروساز موظف است از این پس خودروهایی با سطح آلایندگی یورو۵ تحویل دهد. پیرو مذاکراتی که انجام داده‌ایم، خودروساز برای تحقق این امر اعلام آمادگی کرده که پس از طی مراحل مربوط به شماره گذاری، ناوگان فوق با کاربری تاکسی و استاندارد یورو ۵ ، فرآیند نوسازی مجدداً فعال خواهد شد.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: طبق تفاهمی که با شرکت خودروساز صورت گرفته، تعداد دو نوع خودرویی که مجوزهای لازم برای کاربری تاکسی را اخذ کرده‌اند، ۴۰ هزار دستگاه است و متقاضیان زیادی در شهرهای مختلف به ویژه کلانشهرها اعلام آمادگی کرده‌اند تا در فرآیند نوسازی شرکت کنند.
ضامنی در رابطه با ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان ادامه داد: شهرداری‌های برخی از شهرها به موضوع ورود کرده‌ و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت را فراهم کرده‌اند که این امر در افزایش میزان نوسازی مؤثر است؛ امیدواریم با مشارکت‌هایی که در حال انجام است تا پایان سال ۱۰ هزار دستگاه خودروی دیگر در فرآیند نوسازی قرار گیرند.

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0