پنج‌شنبه, 2 بهمن 1399

 • ساعت : ۱۸:۵۹:۲۰
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ 
 • کد خبر : ۸۷۲۲
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا:
جزئیات محدودیت های جدید از اول آذر / فیلم
وزیر کشور خبر داد: تاکسی ها، آژانس ها و تاکسی های اینترنتی مشکلی برای تردد برای بعد از ساعت ۲۱ در محدودیت های جدید کرونایی ندارند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، "عبدالرضا رحمانی فضلی" در گفتگو با تیتر امشب بعنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اهداف تشکیل قرارگاه عملیاتی گفت و افزود: بعد از ۸ ماه اقدامات مختلف و فراز و فرود‌ها، مرکزی برای نظارت بر حسن اجرا و پیگیری امور اجرایی در اقصی نقاط کشور و در تمام دستگاه‌های اجرایی به وزارت کشور سپرده شد.

رحمانی فضلی هم‌چنین در پاسخ به سوالی در تشریح ممنوعیت تردد درون‌شهری در شهرهای با وضعیت قرمز از روز شنبه از ساعت 21 تا 4 صبح، تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که باید بین بد و بدتر تصمیم‌گیری کنیم و هزینه‌های انسانی، اقتصادی و اجتماعی بالایی داریم و باید در این شرایط تصمیم بگیریم. هر تصمیمی هزینه‌ای دارد و وقتی می‌گوییم که مشاغل از ساعت 18 تعطیل بشوند، کسب و کارشان دچار مشکل می‌شود ولی باید تدبیر کرد و شرایط را هم لحاظ کرد.

وی افزود: برای منع تردد درون‌شهری رسانه‌ها و صدا وسیما باید در اقناع‌سازی مردم همکاری ویژه داشته باشند و همیشه این مطلب را بیان کرده‌ام که مردم همیشه تمام‌کننده‌ی اصلی هستند و پیش‌بینی من این است که با اعلام محدودیت منع تردد درون‌شهری بعد از ساعت 21 حدود 60 درصد مردم رعایت خواهند کرد. باقی‌مانده نیز کسانی هستند که کارمندان دستگاه‌های اجرایی می‌باشند و به‌عنوان مثال دستگاه‌ها می‌توانند شماره‌های پلاک خودروی کارمندان خود به نیروی انتظامی بدهند که جریمه نشوند ولی این زمان‌بر است و در این زمینه باید هماهنگی صورت بگیرد.

فرمانده قرارگاه علمیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره چگونگی اجرای منع تردد درون‌شهری گفت: این‌کار با دوربین انجام خواهد شد و در برخی میادین اصلی کنترل حضوری نیز انجام می‌گیرد ولی اصل و پایه بر دوربین است. اگر نیاز باشد، اصلاحاتی روی این طرح صورت خواهد گرفت ولی بنابراین است که با حفظ کرامت مردم و عدم مراجعه حضوری که موجب ناراحتی شود، کار انجام بگیرد. مردم هم قبول کنند که کار سختی است و این‌ها برای حفظ سلامتی مردم است. تاکسی‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها مشمول طرح منع تردد نمی‌شوند.

 

امتیاز :  ۲.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0