چهارشنبه, 8 بهمن 1399

 • ساعت : ۱۲:۱۰:۵
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ 
 • کد خبر : ۸۷۴۲
ضامنی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛
آخرین جزئیات از تسهیلات كرونایی ارائه شده به رانندگان تاكسی
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره جزئیات اعطای وام کرونایی به رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی توضیحاتی داد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طرح پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده در دوران کرونا به رانندگان حمل و نقل عمومی درون شهری و تاکسیرانان اظهار کرد: دو نوع تسهیلات در حوزه رانندگان تاکسی به آن‌ها اعطا شده که نخستین آن تسهیلات مشاغل آسیب دیده توسط وزارت رفاه به مبلغ ۶ میلیون تومان به تمامی رانندگان حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری از جمله تاکسی، سرویس مدارس و سایر ناوگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی پرداخت شد که در سامانه کارا ثبت نام کردند.

وی افزود: فهرست ۶۴۸ هزار نفره رانندگانی را که می‌توانستند از این تسهیلات استفاده کنند، از طریق وزارت کشور در اختیار وزارت رفاه قرار دادیم که در مجموع از این تعداد ۱۹۸۰۲۶ راننده در بخش‌های مختلف حمل و نقل درون شهری فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کردند و ۱۲۲۸۸۲ راننده نیز وام خود را دریافت کردند و ۷۵۱۴۴ نفر هم در مرحله دریافت وام هستند.

ضامنی در پاسخ به این سوال که دریافت این تسهیلات تا چه زمانی بود، بیان کرد: برای هر یک از مشاغل زمانی در نظر قرار گرفته شده بود که هم اکنون زمان ثبت نام رانندگان به پایان رسیده است و آن‌ها تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره نوع دیگر تسهیلات پرداختی به آسیب دیدگان کرونا گفت: با همکاری سازمان‌های دیگر تسهیلات قرض الحسنه را برای افراد آسیب دیده ناشی از کرونا در نظر گرفتیم و قرار بر این شد تا مبلغ ۲ میلیون تومان به افراد آسیب دیده ناشی از کرونا پرداخت شود که تعداد ۱۵۱۲۵ نفر از رانندگان تاکسی این تسهیلات را دریافت کردند.

وی ادامه داد: متناسب با هر شهر یک سهمیه مشخص شد و آن را در اختیار شهر‌ها قرار دادیم تا آن‌ها این تسهیلات را به افراد آسیب دیده یا خانواده افرادی که در اثر کرونا فوت شده‌اند و متناسب با روش‌های مختلفی که به تناسب هر شهری متفاوت بود، پرداخت کنند.

امتیاز :  ۲.۵۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0