دوشنبه, 18 اسفند 1399

 • ساعت : ۱۰:۱۷:۴۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ 
 • کد خبر : ۹۷۴۷
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور خبر داد:
رونمایی از 110 دستگاه اتوبوس و مینی بوس در ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی و 100 دستگاه تاكسی در شهر تهران در 18 بهمن
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور اعلام کرد: نوسازی ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس و ۶۵۰ مینی بوس درون شهری و 75 هزار تاکسی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون صورت گرفته و به مناسبت دهه مبارک فجر مراسم رو نمایی از ۶۰دستگاه اتوبوس و ۵۰دستگاه مینی بوس در ناوگان حمل و نقل اتوبوس‌رانی و 100 دستگاه تاکسی شهر تهران روز شنبه ۱۸ بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق گفت: در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در نامگذاری سالجاری به نام جهش تولید و لزوم تامین کمبود ناوگان اتوبوس درون شهری در کلان شهر تهران و اجرای هرچه بهتر فاصله گذاری اجتماعی با توجه به شیوع پاندمی کرونا، شهرداری تهران با همکاری وزارت کشور از محل انتشار اوراق مشارکت دولت در سال ۹۸ و منابع مالی داخلی شهرداری، اقدام به خرید ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۳۰ دستگاه مینی‌بوس با اعتباری بالغ بر ۴۸۰۰ میلیارد ریال از شرکت ایران خودرو دیزل نموده است که با توجه به قانون هوای پاک، همگی دارای استاندارد آلایندگی یورو۴ و فیلتر جذب دوده بوده و ۲۰ دستگاه از اتوبوس‌های خریداری شده نیز گازسوز می باشد.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری افزود: در ۱۲ آبان‌ماه سالجاری، از ۴۰ دستگاه اتوبوس و ۶۰ دستگاه مینی بوس رونمایی و تحویل ناوگان شده است و در روز شنبه ۱۸ بهمن ماه نیز از ۶۰دستگاه اتوبوس و ۵۰دستگاه مینی بوس با اعتبار ۲۳۸۰ میلیارد ریال، رونمایی تا به ناوگان حمل و نقل اتوبوس‌رانی شهر تهران اضافه شود و ۴۰دستگاه باقیمانده، شامل ۲۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰ دستگاه مینی‌بوس هم تا اوایل اسفندماه سال جاری رونمایی و تا پایان سال، تمام ۲۵۰ دستگاه به شبکه حمل و نقل تهران افزوده می‌ شود؛ که ۸۰۰میلیارد ریال باقیمانده مرتبط با این ۴۰ دستگاه بوده که از محل اوراق مشارکت تامین خواهد شد.

جمالی نژاد ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس و ۶۵۰ دستگاه مینی بوس نوسازی شده و با توجه به ظرفیت اوراق مشارکت سال ۹۹ تامین مالی خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری فراهم شد. این در حالی است که ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیز تاکنون بازسازی شده و تا پایان دولت نیز ۴۰۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر بازسازی خواهد شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اجرائی شدن برنامه نوسازی ۱۰هزار دستگاه تاکسی فرسوده درون شهری توسط سازمان شهرداریها و دهیاریها در قالب تسهیلات ارزان قیمت بانکی، از ۱۰۰ دستگاه تاکسی شامل ۵۰ دستگاه پژو ۴۰۵ و ۵۰دستگاه سمندEF۷ رونمائی خواهد شد.

جمالی نژاد افزود: این در حالی است که تاکنون حدود ۸۰۰۰ دستگاه تاکسی از ابتدای سال در کل کشور نوسازی شده و تا پایان سال نیز با نوسازی ۲۰۰۰ دستگاه دیگر، برنامه به طور کامل اجرائی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد نوسازی این مرحله در ۳ کلانشهر تهران، مشهد و اصفهان صورت می پذیرد، گفت: این اقدام در کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا، تاثیرات بسزائی در این ۳ کلانشهر در پی خواهد داشت، همچنین  از سال ۱۳۹۵ تا کنون با راهبری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ۷۵ هزار دستگاه تاکسی از ۳۲۰ هزار دستگاه تاکسی فعال موجود در ناوگان حمل و نقل تاکسیرانی شهری نوسازی شده است.
 
شایان ذکر است با توجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه عملیاتی این برنامه با کمترین تعداد مدعو در محل نمایشگاه دائمی شهرداری تهران در بوستان گفتگو و با حضور برخی از مسئولان و مدیران ارشد از جمله؛ استاندار و  شهردار تهران و مدیران سازمان برنامه و بودجه، خودروسازی های ذیربط، پلیس تهران، ستادملی مبارزه با کرونای تهران و سایر مدیران برگزار خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0