پنج‌شنبه, 3 تير 1400

 • ساعت : ۱۵:۸:۲۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ 
 • کد خبر : ۹۷۴۸
    /  6
معاون عمرانی وزیر کشور خبر داد:
رونمایی از ۱۰ هزار تاكسی فرسوده نوسازی شده در دهه فجر
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در مراسم رونمایی از طرح نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۱۳۹۹ به مناسبت ایام مبارک دهه فجر گفت:۸۰ درصد نوسازی این مرحله در کلانشهرها و مراکز استان ها اتفاق افتاده است.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران شهری برگزار شد از نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال ۱۳۹۹ رونمایی شد.

مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری وروستائی وزیر کشور در این خصوص گفت: نوسازی تاکسی های فرسوده به عنوان اولویتی مهم در این دولت مطرح بوده است، به صورتی که از ابتدای سال ۱۳۹۵ با همکاری دستگاه های مختلف توسط اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اجرایی و تا کنون بالغ بر ۷۵ هزار تاکسی فرسوده در این طرح نوسازی شده است، از این عدد می توان به عنوان رکوردی در تاریخ نوسازی تاکسی های فرسوده در دولت های مختلف نام برد.

جمالی نژاد افزود: در سال ۱۳۹۹ علیرغم تمام مشکلات موجود از جمله تغییر فصلی قیمت خودروهای مورد استفاده در تاکسیرانی و افزایش قیمت این خودروها، توانستیم برنامه نوسازی ۱۰هزار دستگاه تاکسی فرسوده درون شهری را با همکاری شهرداری ها به مرحله اجرا درآوریم. در این طرح تاکنون حدود ۸۰۰۰ دستگاه تاکسی از ابتدای سال در کل کشور نوسازی شده و تا پایان سال نیز با نوسازی ۲۰۰۰ دستگاه دیگر، برنامه به طور کامل اجرائی خواهد شد.

رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریها با اشاره به اینکه ۸۰ درصد نوسازی این مرحله در کلانشهرها و مراکز استان ها اتفاق افتاده است، گفت: این اقدام در کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا، تاثیرات بسزائی در پی خواهد داشت و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی های انجام شده این طرح را با تعداد بیشتر در سال آینده به مرحله اجرا درآوریم.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  پورتال اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور

  5.3.9.0
  V5.3.9.0