; به منظور حمایت از نوسازی ناوگان فرسوده و كمك به رانندگان، ارزش اسقاط خودروهای فرسوده افزایش یافت.
  • ساعت : ۱۰:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ 
  • کد خبر : ۹۲۲۳
next    /  2 prev
مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشورخبر داد:
به منظور حمایت از نوسازی ناوگان فرسوده و كمك به رانندگان، ارزش اسقاط خودروهای فرسوده افزایش یافت.
هیئت دولت در راستای حمایت از نوسازی ناوگان فرسوده و کمک به رانندگان، آئین‌نامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودروها را مصوب و ابلاغ کرد. این آئین‌نامه که با پیگیری‌های اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و وزارت کشور به تصویب هیئت دولت رسیده، افزایش قابل توجهی در ارزش اسقاط خودروهای فرسوده در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور در خصوص آئین‌نامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودروها اظهار داشت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از دغدغه‌های اصلی ما در اتحادیه بوده و هست. با توجه به فرسودگی بسیاری از خودروهای فعال در این بخش، شاهد افزایش آلایندگی و مخاطرات بسیاری بودیم که ضرورت نوسازی ناوگان را بیش از پیش آشکار می‌کرد.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توسط اتحادیه، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و وزارت کشور، هیئت دولت آئین‌نامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودروها را مصوب کرد. این آئین‌نامه که به تازگی ابلاغ شده، گام بلندی در راستای نوسازی ناوگان فرسوده و کمک به رانندگان محسوب می‌شود.

ضامنی در خصوص جزئیات این آئین‌نامه گفت: در این آئین‌نامه، ارزش اسقاط خودروهای فرسوده به طور قابل توجهی افزایش یافته است. همچنین، تعداد برگه‌های اسقاط ناوگان حمل و نقل عمومی شهری نیز افزایش یافته که این موضوع به نفع رانندگان این بخش خواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور با بیان اینکه این آئین‌نامه انگیزه‌های لازم را برای اسقاط خودروهای فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ایجاد می‌کند، گفت: امیدواریم با اجرای این آئین‌نامه، شاهد تسریع در روند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان باشیم.

امتیاز :  ۳.۳۳ |  مجموع :  ۱۲

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0