; با مشاركت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اولین اتوبوس‌های برقی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی كرج شدند
  • ساعت : ۲۲:۲۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ 
  • کد خبر : ۹۲۲۵
next    /  4 prev
مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل شهری کشور خبر داد:
با مشاركت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، اولین اتوبوس‌های برقی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی كرج شدند
با همکاری و مشارکت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، شرکت ایران خودرو دیزل و شهرداری کرج، اولین سری از اتوبوس‌های برقی به طور رسمی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور گفت: با همکاری و مشارکت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، شرکت ایران خودرو دیزل و شهرداری کرج، اولین سری از اتوبوس‌های برقی به طور رسمی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج شد.

وی افزود: این اقدام در راستای توسعه حمل و نقل پاک و کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و به دنبال هماهنگی های صورت گرفته با شرکت های خودروساز برای تولید انبوه اتوبوس‌های برقی صورت گرفته است.

مرتضی ضامنی، در این خصوص اظهار داشت: با حمایت‌های دولت و توجه ویژه وزیر محترم کشور به استفاده از اتوبوس و تاکسی‌های برقی در ناوگان حمل و نقل عمومی، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم. ورود اتوبوس‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج گامی مهم در جهت تحقق عملیاتی این هدف و ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان است.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده از ناوگان برقی افزود: توسعه این صنعت نیازمند همکاری و همیاری همه دستگاه‌های ذیربط است. در همین راستا از دولت محترم تقاضا داریم که در زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم، از جمله احداث ایستگاه‌های شارژ و تامین اعتبار مورد نیاز، یاریگر ما باشند.

اراک، مقصد بعدی اتوبوس‌های برقی

ضامنی در ادامه به برنامه‌ریزی برای ورود اتوبوس‌های برقی به دیگر کلانشهرها اشاره کرد و گفت: پس از کرج، شهر اراک مقصد بعدی ورود اتوبوس‌های برقی خواهد بود. در این راستا 20 دستگاه اتوبوس برقی برای ناوگان حمل و نقل عمومی اراک تهیه شده است که تعدادی از این ناوگان به شهرداری مذکور تحویل شده است.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از اتوبوس‌های برقی به عنوان نسل جدیدی از وسایل حمل و نقل عمومی، نقشی اساسی در کاهش آلودگی هوا و ارتقای سلامت شهروندان ایفا می‌کند. امیدواریم با همکاری و همدلی همه دستگاه‌های ذیربط، شاهد گسترش روزافزون استفاده از این وسایل پاک در ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرهای کشور باشیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0